Posledné mesiace priniesli mnoho špičkových smartfónov, ktoré do vienka dostali najvýkonnejší hardvér. Spracovanie a výkon jednotlivých modelov sa však mierne líši a na ich svižnosť si používatelia zvyknú „posvietiť“ pomocou rýchlostných testov. V jednom takom sa teraz ocitli dva nadupané kúsky, no len jeden z nich mohol vyjsť ako víťaz. 

Samsung Galaxy S8+ a OnePlus 5 sú momentálne vo svete smartfónov definíciou dokonalosti, rýchlosti a výkonu. Pri oboch týchto novinkách si výrobcovia dali skutočne záležať, aby vytvorili jedinečný model, ktorý sa dostane do povedomia celej technologickej spoločnosti. Pod ich kapotou drieme rovnaký procesor Snapdragon 835, no rozdiel nájdeme vo veľkosti operačnej pamäte RAM. Kórejská S8-čka vo verzii „Plus“ disponuje 4 GB kapacitou, no nový zabijak vlajkových lodí prináša až dvojnásobnú kapacitu, teda 8 GB. Práve tá je rozhodujúcou vlastnosťou pri multitaskingu, ktorý OnePlus pri svojom poslednom modeli dotiahlo k dokonalosti.

zdroj fotografie: Screenshot/PhoneBuff/Youtube

Nenechaj si ujsť
Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ! iPhone už nepatrí medzi najrýchlejšie smartfóny, prekonal ho nový zabijak vlajkových lodí

To, ktorý z týchto dvoch smartfónov dokáže zvíťaziť v rýchlostnom teste, zisťoval známy youtuber z kanálu PhoneBuffTestovanie začínalo ako zvyčajne vymazaním aplikácií z RAM. Speedtest teda mohol po spustení časomiery začať a počas neho bolo spustených 16 vybraných aplikácií. Každý z testovaných modelov zvládal ich otváranie iným tempom, no Samsung sa na zabijaka vlajkových lodí celkom slušne doťahoval. Napriek tomu vďaka svojmu nekompromisnému výkonu prvé kolo vyhralo práve OnePlus 5. Druhá časť speedtestu spočívala v opätovnom otváraní aplikácií.

V tomto prípade dokázala piata vlajková loď spoločnosti OnePlus využiť svoju obriu RAM pamäť a kórejskému konkurentovi nedala žiadnu šancu. Rýchlostný test teda odhalil ohromný výkon a rýchlosť oboch testovaných kúskov. Zároveň sme však mohli vidieť, aký veľký rozdiel sa medzi týmito prémiovými modelmi skrýva. Nebudeme ťa však viac napínať a pokojne si celý priebeh testovania pozri na priloženom videu. Ktorý z týchto dvoch high-endov by si si pri výbere nového smartfónu zvolil a hlavne prečo?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom