Pripravovaný smartfón OnePlus 5 by mohol disponovať najlepším fotoaparátom na trhu. Na jeho vývoji totiž spolupracuje aj známy portál DxOmark. 

Nedávno predstavené HTC U11 má okrem iného titul najlepšieho fotomobilu na trhu. To ale už onedlho nemusí byť pravda, pretože najnovšie správy hovoria o spolupráci OnePlus a známeho portálu DxOmark. Tí sa okrem smartfónov venujú aj testovaniu kvality klasických fotoaparátov či zrkadloviek. Pripravovaný model OnePlus 5 by tak mohol získať pomyselné žezlo v rebríčku a titul najlepší fotomobil na trhu. Bohužiaľ, bližšie informácie ohľadom spolupráce ani jeden z menovaných neprezradil. Takisto nie je ani známe, či DxO spolupracuje aj pri vývoji hardvéru.

Oneplus 5

zdroj fotografie: Benjamin Geskin/Twitter

nenechaj si ujsť
Prvá reálna fotografia odhaľuje dizajn OnePlus 5. Jeho cena má byť oveľa vyššia, ako sme čakali

Cynicky zmýšľajúci jedinci si môžu tiež myslieť, že OnePlus sa chce s DxOmark „zblížiť“ len kvôli vyššiemu skóre v benchmarkoch. Každopádne, trend zlepšovania kvality fotoaparátov v mobilných zariadeniach napreduje míľovými krokmi a môžeme sa len a len tešiť, čo nám OnePlus 5 ukáže. Naše dlhodobé skúsenosti s OnePlus 3T sú jasným dôkazom toho, že tento čínsky výrobca v oblasti fotoaparátov nie je až tak pozadu. Nový high-end by mal byť predstavený niekedy v lete. Ponúkne špičkový hardvér a ak cenová politika bude taká ako doposiaľ, tak titul zabijak vlajkových lodí mu bude patriť plným právom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP