Spoločnosť OnePlus, ktorá sa za pomerne krátky čas stihla vyšvihnúť medzi svetovú elitu vo výrobe smartfónov v súčasnosti pilne pracuje na novej vlajkovej lodi. Tá ponesie označenie OnePlus 5, pričom bude mať so svojim predchodcom spoločné dizajnové črty.

Ešte pár dní dozadu sa na internet dostali náčrty prototypu tohto modelu, ktoré vyššie zmienené tvrdenie potvrdili. Napriek tomu si však mohol byť voči týmto nákresom mierne skeptický, nakoľko vôbec nemuseli pochádzať od tejto ambicióznej spoločnosti. Najnovší únik je ale, našťastie, výrazne dôveryhodnejší. Odhaľuje nám pripravovaného zabijaka vlajkových lodí, teda konkrétne jeho zadnú stranu, ktorá si zapózovala pred objektívom fotoaparátu. Z tejto snímky teda môžeme pohodlne vyčítať rozmiestnenie základných prvkov, ktoré sa oproti modelom 3 a 3T priveľmi meniť nebude. Hlavný fotoaparát bude opäť umiestnený na vertikálnej stredovej osi zariadenia, pričom to isté platí aj pre prisvetľovací LED blesk a logo výrobcu. Plastové predely antén ostanú nezmenené a to isté platí aj pre materiál, z ktorého bude konštrukcia vyrobená.

zdroj fotografie: Weibo

Opäť sa tak dostane na vysokokvalitný hliník, ktorý bude v základnej verzii pravdepodobne obalený vo farbe Gunmetal. Rozmiestnenie hardvérových tlačidiel, ako aj ich množstvo či funkčnosť sa má taktiež zhodovať s predchádzajúcimi dvomi vlajkovými modelmi od OnePlus. Nie úplne všetko však bude rovnaké a konštrukciu postihne aj zopár výrazných zmien. Bočné hrany zadnej strany budú výraznejšie zaoblené, vďaka čomu sa bude OnePlus 5 držať omnoho pohodlnejšie v rukách. Najväčšia zmena ale postihne už spomínaný zadný fotoaparát, ktorý bude zložený z dvoch snímačov. Aby toho nebolo málo, aj predný selfie fotoaparát má byť duálny, čo však, nanešťastie, nemáme potvrdené fotografiou, ktorá by zachytávala prednú stranu. Na tej sa má vynímať 5,5-palcový displej, ktorý sa stal pre OnePlus akýmsi poznávacím znamením.

Nenechaj si ujsť
AnTuTu odhaľuje špecifikácie a výkon OnePlus 5. Tomuto sa hovorí nadupaná vlajková loď

Je celkom možné, že rámiky vôkol tohto zobrazovacieho panela budú minimalizované, no zároveň sa má na ne zmestiť skener odtlačkov prstov či už spomínaný selfie snímač. Bude teda zaujímavé sledovať, ako si tento obľúbený čínsky výrobca s rámikmi pri displeji poradí. Ešte o čosi zaujímavejšia však bude predajná cena. S ohľadom na to, že výrobca plánuje do 5-ky implementovať až štvoricu fotografických snímačov, ako aj najvýkonnejší mobilný procesor súčasnosti, sa totiž povráva, že cena tohto zariadenia bude omnoho vyššia ako sa pôvodne čakalo. Jeden zo zdrojov spomenul v súvislosti s najnovším zabijakom vlajkových lodí cenovku 650 dolárov, čo je približne 580 €. To, či je táto cenovka reálna, alebo nie, v súčasnosti isté nie je. Ak by tomu tak ale naozaj bolo, veľké množstvo fanúšikov by sa tomuto výrobcovi pravdepodobne otočilo chrbtom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP