Onda V919: Klon iPadu Air s dual-bootom Androidu a Windowsu 8.1

Apple iPad Air stanovil zlatý štandard pre novodobý dizajn tabletov a ich funkcií, ale pri  tak veľkej konkurencii zo všetkých strán je logické očakávať podobne skvelé alternatívy. Prinajmenšom sa  momentálne objavil veľmi sympatický klon práve spomínaného iPadu Air, Onda V919, a určite nieje prekvapením, že tento tablet prichádza z Číny. Najmä pre majiteľov nového iPad Air bude šokujúce, že za tento veľmi podarený klon nemusíte vysoliť cca 500 €. Nový Onda V919 3G Air stojí totiž 193 $ (cca 180 €) a ponúka 64 GB vnútornej pamäte a taktiež 3G pripojenie .

Najpôsobivejšie na tom celom je, že Onda V919 je schopný dual-bootu medzi Androidom 4.4 KitKat a Windowsom 8.1 jednoduchým stlačení tlačidla. Čo všetko sa skrýva za touto možnosťou nám nieje úplne jasné, ale môžme predpokladať, že ide o nejaký druh upraveného systému BIOS, ktorý nám to umožňuje.

onda_V919

Onda V919 prináša okrem toho aj hliníkové unibody telo, 9,7-palcový displej s rozlíšením 2048 x 1536 pixelov v pomere 4:3 a celkovo veľmi podobný dizajn iPad 2 Air. Onda V919 je tiež vybavený 64-bitovým Intel Bay Trail-T Z3736F quad-core procesorom s taktom dosahujúci limit až 2,16 GHz. Bay Trail čip je skvelá voľba poskytujúca solídny procesor, ktorému sekunduje 2 GB RAM, čo je úplne postačujúce na plynulý multitasking. V prípade, že ste premýšľali o tom, koľko pamäte zo spomínaných 64 GB môžu pohltiť dva systémy, tak sa na odpoveď vykašlite, kedže do tabletu môžete vložiť pamäťovú kartu s veľkosťou 128 GB vo formáte microSD. V neposlednom rade je k dispozícií aj pripojenie 3G, takže budete môcť využívať aj mobilný internet. K dispozícii je tiež 5 megapixelový hlavný fotoaparát a 2-megapixelový predný fotoaparát. Celý tablet je napájaný 6000 mAh batériou.

onda_V919_4

Úctyhodné na tablet pod 200 €, však?

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Stanislav Holeva
Som študentom Technickej univerzity v Košiciach. S Androidom som sa stretol asi pred troma rokmi odkedy je aj mojím koníčkom. Prešlo mi cez ruky mnoho zariadení, ktoré mi dodali chuť a skúsenosti k tomu, aby som sa venoval práve portálu Touch.sk a pokúsil sa obohatiť svojimi príspevkami slovenskú a českú scénu dotykových zariadení. Momentálne som majiteľom zariadení: Nexus 5, Sony Xperie P, Samsung Galaxy S3 a iPhone 4S. Rád odpovedám na otázky a riešim problémy, ktoré majú niečo spoločné s mobilnými technológiami. Doposiaľ som figuroval ako redaktor pre Androidnews.sk. Mojím ďalším vášnivým koníčkom je fotografia.
  • derp

    A akú to má baterku?

    • Onda V919 má 6000 mAh batériu, ďakujeme za upozornenie, informáciu sme doplnili do článku :)