UFO fascinuje ľudstvo od nepamäti. Neidentifikovateľné objekty, záhadné javy, dokonca údajné únosy a strety. Na internete, ale a v literatúre sa už toho popísalo dosť. Rukolapný dôkaz o existencii mimozemskej civilizácie však stále nemáme. Teda, my ako verejnosť. To by sa však možno mohlo zmeniť už čoskoro, ako informoval portál Futurism.

Množstvo konšpirácií a dohadov

Len máloktorá téma vzbudzuje v ľuďoch takú dávku tajuplnosti, záhadnosti a vzrušenia, ako je to téma mimozemšťanov, či UFO. Na internete, predovšetkým na konšpiračných plátkoch, nájdeme až šialené množstvo príbehov, svedectiev, ale aj vyfabulovaných, až kurióznych teórií. Nie je tiež ničím mimoriadnym stretnúť sa s dohadmi spájajúcimi USA a mimozemšťanov.

Azda „najepickejším“ miestom pre súvislosť Spojených štátov amerických a UFO je Area 51. Toto miesto je opradené rôznymi konšpiráciami a mýtami. Jedna z nich hovorí, že práve tu existuje podzemné laboratórium, kde Američania skúmajú pozostatky lietajúceho taniera, ktorý sa mal na zem zrútiť v roku 1947. Poďme však radšej do reality, kde hrajú prím fakty.

Kontroverzný návrh zákona

Do všetkých prípadov spojených s UFO by teraz mohol vniesť svetlo návrh zákona práve v Spojených štátoch amerických. Hŕstka členov Kongresu vyzýva vládu, aby odkryla svoje karty. Republikán z Tennessee Tim Burchett predložil návrh zákona s názvom „Zákon o transparentnosti UAP“, ktorý bude vyžadovať odtajnenie všetkých dokumentov o týchto javoch.

„Tento návrh zákona nie je len o hľadaní malých zelených mužíkov alebo lietajúcich tanierov, ale o prinútení Pentagonu a federálnych agentúr, aby boli transparentní voči americkému ľudu. Už ma nebaví počúvať byrokratov, ktorí mi vraveli, že tieto veci neexistujú, zatiaľ čo na ich štúdium sme míňali milióny dolárov daňových poplatníkov po celé desaťročia,“ uvádza Burchett svoje stanovisko v tlačovej správe.

Ak by tento návrh zákona prešiel, Pentagon by musel odtajniť všetky svoje dokumenty UAP (neidentifikovaný anomálny jav) do 270 dní od jeho schválenia. Za celým týmto úsilím o odtajnenie je Burchettovo presvedčenie, že vláda dlhodobo utajuje svoje znalosti a používanie technológie UFO.

Tlak sa stupňuje

Presadzovanie zvýšeného zverejňovania informácií o UFO zo strany americkej vlády nabralo v posledných rokoch na intenzite. Verejnosť je, prirodzene, zvedavá a spolu s pretrvávajúcimi podozreniami, že vládna moc zadržiava určitý druh informácií, od predstaviteľov ako je Burchett, vytvára táto zvedavosť akýsi tlak na kompetentné osoby.

V roku 2021 vyžadoval predchádzajúci návrh zákona, aby americké spravodajské agentúry predložili Kongresu neutajovanú správu o „neidentifikovaných vzdušných javoch“ do 180 dní. Pentagon podnikol isté kroky na vyriešenie tohto problému a v roku 2022 zriadil Úrad na riešenie anomálií (AARO), aby vyšetril pozorovania UAP, resp. UFO.

AARO dostalo stovky správ, pričom značná časť zostáva stále nevysvetlená. Úrad nedávno spustil webovú stránku, na ktorej má verejnosti poskytovať odtajnené informácie o svojej práci. Či však prejde súčasný návrh zákona z dielne Republikánov, to ostáva nateraz otázne. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú