Satelitný internet Starlink kozmickej spoločnosti Elona Muska sa dostal už aj na Slovensko a spoločnosť začala vybavovať prvé objednávky. Zostava potrebná pre spustenie tohto jedinečného internetu dorazila po takmer roku čakania aj do našej redakcie a po prvotných problémoch sme ju vyskúšali.

Elegantný dizajn a jednoduché spustenie

Sivý box doručila kuriérska spoločnosť DHL a nenachádzal sa práve v najlepšej kondícii. Jeho obsah však úspešne ochránili pomerne pevné plastové kryty a hardvér tak zostal bez poškodenia. Nedošlo teda k tomu, čo zažili niektorí zákazníci, ktorým kuriérske spoločnosti vážne poškodili samotnú anténu, či dokonca celú zásielku v hodnote takmer 600 € stratili.

FonTech

Vo veľkej škatuli s logom Starlink sa nachádzalo všetko príslušenstvo hlavná komunikačná anténa s ešte pôvodným, okrúhlym tvarom bielej farby, ktorú Musk v minulosti nazval “UFO na paličke”. Nad ňou sa nachádzal pevný kovový stojan a hlavný komunikačný kábel s dĺžkou 30 metrov.

Po skenovaní oblohy pomocou aplikácie a uistení sa, že má naša lokalita dostatočný výhľad, sme anténu umiestnili do stojanu, hoci dočasne len na zem. Hlavný kábel, ktorým „tečie“ internet, ale zároveň aj napája anténu so schopnosťou pomocou servomotora meniť svoju polohu, sme zapojili do zdroja.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP