Google v poslednej dobe tvrdo pracuje na aktualizovaní Google Máp. O detailnejšom a farebnejšom vizuále informovala spoločnosť oficiálnou cestou už v polovici augusta a vyzerá to tak, že aktualizácia konečne plnohodnotne prišla aj na Slovensko.

Google Mapy sú podstatne zelenšie ako tomu bolo kedysi, pričom hlavným cieľom tejto zmeny je poskytnutie ešte detailnejších informácií o hľadaných oblastiach, vďaka čomu používatelia budú jednoduchšie rozumieť členeniu skúmaného terénu.

Zobraziť celú galériu (6)
Naľavo starý vizuál, napravo nový (FonTech)

Za drobnou zmenou je však podstatne viac premýšľania a počítania, ako by sa mohlo zdať. Na začiatku celého procesu sa skrz satelitné snímky identifikujú prírodné prvky so zameraním na rozlíšenie suchých, ľadových, zalesnených alebo horských oblastí.

Tieto informácie sa následne analyzujú a priraďuje sa im nadefinovaná farba prostredníctvom farebného modelu HSV. Hustým lesom je tak priradená tmavozelená farba, zatiaľ čo stromami redšie pokrytá oblasť je vyobrazená svetlejšími odtieňmi zelenej.

Takto vyzerá Slovensko na nových Google Mapách:

Obrovským plusom farebnejších máp je tak aj jednoduchšie rozlíšenie riek, jazier, púští alebo zasnežených vrcholkov hôr , kedy je rozdiel medzi zelenou a ostatnými farbami podstatne kontrastnejší.

Ako spomíname v úvode, vynovené Google Mapy registrujeme ako na mobilných zariadeniach, tak aj na počítačoch už aj na našom území.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom