Metacritics je web, ktorý sa zameriava na agregovanie hodnotení hier z webov a ich následnom priemerovaní. Aj tento portál sa prednedávnom zúčastnil vyhlasovania najlepšej hry dekády, no nezabudol prenechať priestor aj samotným užívateľom a ich voľbám.

Zatiaľ čo ostatné rebríčky najlepších hier posledných desiatich rokov na Metacritics vedú nesmierne úspešné pecky od Nintenda, hračskou jednotkou je PlayStation exkluzivita The Last of Us.

S týmto rozhodnutím sa nemôžeme rozhodne prieť, keďže ide o jednu z najlepších hier roku 2013. Hra si svoju priazeň a štatút kultu zabezpečila vynikajúcou hrateľnosťou, vizuálnou stránkou a excelentným, emóciami nabitým príbehom.

Akčná adventúra sa vo všeobecnom rebríčku najlepších hier dekády od Metacritics nachádza na ôsmom mieste s hodnotením 95 %. Prvé tri priečky tohto zoznamu obsadzujú hity ako Red Dead Redemption 2 na treťom, The Legend of Zelda: Breath of the Wild na druhom a Super Mario Galaxy 2 na prvom mieste, kde u každej svieti pozoruhodných 97%.

Nenechaj si ujsť
Dychberúca história Zaklínača: Od národného pokladu až po svetový fenomén, ktorý hrajú aj Japonci

Hodnotenia hráčov na Metacritics sú však takou dvojsečnou zbraňou, ktorú jedni zatracujú a druhí na ňu nedajú dopustiť. Tomuto rebríčku najlepších hier dekády kraľuje The Last of Us s 331 hlasmi, v závese je geniálna Legend of Zelda: Breath of the Wild s 163 hlasmi a trojicu uzatvára The Witcher 3: Wild Hunt s 118 hlasmi.

V tomto prípade sa otvorená westernovka Red Dead Redemption 2 presunula až za lovca odmien, so sotva polovicou hlasov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom