Kvalitných seriálov z obdobia 2. Svetovej vojny je ako šafranu, o to viac by mali zbystriť všetci seriáloví nadšenci milujúci napätie a autentickú dobovú atmosféru. Úspešný nemecký seriál Das Boot sa totiž čoskoro dočká premiéry svojej druhej série, ktorú exkluzívne odvysiela Epic Drama už tento mesiac, v nedeľu 17. mája o 21:00.

Vysokorozpočtový dramatický seriál z obdobia najväčšieho zúriaceho konfliktu v dejinách sa inšpiruje legendárnym rovnomenným filmom z roku 1981. Podobne ako filmová predloha sa aj seriál vo veľkom zameriava na krutý údeľ nemeckých námorníkov v klaustrofobických ponorkových priestoroch, zároveň však predstavuje aj druhú dejovú líniu zameriavajúcu sa na formovanie francúzskeho odboja proti nacistickým okupantom.

Epic Drama

Prvá séria sa na televízne obrazovky dostala v novembri 2018 a predovšetkým v domácom Nemecku sa seriál okamžite stal obrovským hitom. Das Boot zbieral jedno prestížne televízne ocenenie za druhým, vysoké kvality učarovali aj väčšine kritikov, ktorí seriál označili za svieže a napätím nasiaknuté pokračovanie legendárnej predlohy.

Prečítaj si aj
Hviezda Game of Thrones loví UFO v mysterióznom seriáli inšpirovanom skutočnosťou

Ohlásenie druhej série teda na seba nenechalo dlho čakať, tvorcovia Matthias Glasner a Rick Ostermann sú po 18 mesiacoch čakania opäť pripravení naservírovať divákom strhujúci zážitok plný zvratov a predovšetkým odpovedať na nečakané vyvrcholenie prvej série.

Pozor, nasledujúce riadky obsahujú spoilery z prvej série!

Pokračovanie s atraktívnymi zápletkami

Charizmatický kapitán Klaus Hoffmann (Rick Okon) len o vlások unikol smrti v Atlantiku a ocitá sa v New Yorku, kde je odhodlaný využiť všetky prostriedky pre návrat do Nemecka. V americkej metropole Klaus nachádza útočisko u starého známeho, zámer na návrat však nečakane komplikuje nádherná jazzová speváčka Cassandra Lloyd (Rochelle Neil). Tá si Hoffmana vďaka jeho tichej a záhadnej osobnosti okamžite zamiluje, zároveň ale nevie nič o jeho skutočnej identite.

Epic Drama

Medzitým vo francúzskom prístave La Rochelle pokračuje aj príbeh Simone Strasser (Vicky Krieps), zdevastovanej stratou svojej milenky. Simone sa po ťažkej traume vzdáva akýchkoľvek aktivít spojených s odbojom, minulosť ju však rýchlo dobieha v podobe arogantného, no inteligentného vodcu gestapa, Hagena Forstera (Tom Wlaschiha). Nemilosrdný výtvor nemeckej vojenskej mašinérie je odhodlaný pomstiť sa Simone za zlomené srdce i kruté poníženie, ktorému ho zradná sekretárka na konci prvej série vystavila.

Druhá séria sa však opäť vráti aj pod morskú hladinu a to v podstatne väčšej miere ako v prípade predchodcu. Predstavená totiž bude rovno dvojica ponoriek, ktorým budú veliť starý známy Ulrich Wrangel (Stefan Konarske) i nová tvár druhej série, kapitán Johannes Von Reinhartz (Clemens Schick).

Epic Drama

Druhý menovaný je poslaný na tajnú misiu na Východné pobrežie Spojených štátov a po neuposlúchnutí rozkazu sa za jeho prenasledovaním vydáva práve Ulrich Wrangel so zvyškami svojej zdecimovanej posádky. Dvojica skúsených kapitánov sa tak púšťa do nerovného súboja, výsledok ktorého bude mať zásadný vplyv na vývoj vojny v Atlantickom oceáne.

Silná herecká zostava nabrala posily

Tvorcovia v druhej sérii predstavia až tri dejové línie, ktoré sa budú navzájom prelínať i ovplyvňovať. Pokračovanie predstaví aj množstvo nových postáv, medzi ktorými nechýbajú známe mená na nemeckej hereckej scéne, napríklad v podobe Clemensa Schicka (Casino Royale), Thomasa Kretschmanna (Avengers: Age of Ultron), Rochella Neila (Terminator: Dark Fate) či Ulricha Matthesa (The Downfall).

Hlavné herecké tváre však v druhej sérii zostávajú prakticky nezmenené. Ústredným protagonistom budú opäť dominovať Vicky Krieps (Phantom Thread), ktorá bola za svoj predchádzajúci výkon v seriáli odmenená hneď dvojicou televíznych cien, Rick Okon (Tatort) alebo Vincent Kartheiser známy zo seriálu Mad Men. Chýbať samozrejme nebude ani miláčik milovníkov fantasy Tom Wlaschiha, ktorého má väčšina televíznych divákov zafixovaného ako nebezpečného Jaqena H’ghara, starajúceho sa o výcvik Arye Stark.

Po hereckej i dejovej stránke má teda druhá séria Das Boot opäť našliapnuté priniesť kvalitný televízny zážitok. O tom, či sa jej podarí prekonať kvality svojho predchodcu, sa budeš môcť presvedčiť v nedeľu 17. mája o 21:00 na Epic Drama, na kedy je premiéra 8-dielnej druhej série naplánovaná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom