Ďalšia generácia Fabie ešte oficiálne predstavená nebola, no my už pomerne detailne poznáme jej exteriérový dizajn vďaka špionážnym fotografiám, ktoré pohotoví jednotlivci zhotovili počas testovacích jázd na verejnosti. Portál Motor1 pred pár hodinami zverejnil nové fotografie Škody Fabie v edícii Monte Carlo.

Približne pred týždňom sme priniesli článok s videom „ľudovej“ Škodovky, ktorá sa objavila na verejnosti a v tomto videu sme dokonca mohli na pár momentov zahliadnuť aj interiér, ktorý sa bude podobať na ten z modelog Scala či Kamiq a dostane veľký dotykový displej s výduchmi klimatizácie a tlačidlami pod ním.

Motor1

Nová, v poradí už štvrtá generácia, je postavená na platforme MQB A0. Koncernový súrodenec VW Polo, Seatu Ibiza či Audi A1 sa českej automobilke naozaj vydaril a musíme uznať, že najmä pohľad z boku budí dojem športového auta.

Aj keď je hlavná silueta už viac-menej zreteľne jasná, hlbšie detaily sú stále tajomstvom, nakoľko Škoda, respektíve celý koncern Volkswagen, používa veľmi nenápadné, no na druhej strane efektívne maskovanie. Zatiaľ čo iné automobilky sa snažia testované vozidlá maskovať rôznymi kamuflážami, Škodovka na novú Fabiu nahodila niekoľko dodatočných „plechov“ vo farbe.

Nejakú „špeciálnejšiu“ verziu, ako napríklad model RS, zrejme očakávať nemusíme. Ten skončil svoju púť už pri druhej generácii, no s týmto dizajnom by si model RS so silnejším motorom určite našiel svojich fanúšikov. Najvýkonnejšia motorizácia tak podľa všetkého dostane tradičný benzínový motor 1.5 TSI s výkonom do 110 kW (150 koní).

Štvrtá generácia Fabie však ako jediný B-segmentový koncernový model príde aj ako verzia kombi. Škoda však údajne plánuje predstaviť obe verzie naraz, v tomto roku ich tak zrejme ešte neuvidíme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP