Zákazníci 365.bank môžu počas tohto víkendu očakávať veľké zmeny v mobilnej aplikácii. Čaká ju totiž veľká aktualizácia, ktorá so sebou prinesie najnovšie vylepšené služby. Banka komunikuje novinky pre klientov formou e-mailu.

Aktualizácia 29.11.2020 o 14:30

Hovorkyňa Linda Valko Gáliková upozornila redakciu FonTech.sk pred niekoľkými minútami, že App Store začal s uvoľňovaním novej aktualizácie aj na iOS zariadeniach.

Je teda dosť možné, že v najbližších minútach dôjde aktualizácia aj do tvojho iPhonu. V prípade Apple zariadení tak aktuálne k žiadnym komplikáciám nedochádza a aplikácia ide svižnejšie, ako kedykoľvek predtým.

Aktualizácia 29.11.2020 o 11:50

Na otázky portálu FonTech.sk reagovala banka takmer okamžite. Hovorkyňa Linda Valko Gáliková nás uistila, že aplikácia je aktuálne na operačnom systéme Android plne funkčná, čo sa odráža aj v nedávnych kladných recenziách aplikácie v Google Play.

Ďalej upozorňuje, že išlo zatiaľ o najväčšiu aktualizáciu aplikácie za posledné obdobie. Problémová bola podľa všetkého len verzia pre Android, kedy však web internet bankingu, platby kartou či ostatné smart zariadenia fungovali bez obmedzení.

Redakcia

Ako banka informovala zákazníkov, nasadzovanie novej aktualizácie bude trvať celý víkend, kedy o jej úspešnom finalizovaní upozorní všetkých klientov. V priebehu dnešného dňa sa aktualizácie dočká aj iOS verzia, ktorá bola schválená Apple až dnes ráno.

Neprávom zúčtované platby podľa vyhlásenia nie sú spojené s víkendovou aktualizáciou. Technická komplikácia nastala na strane dodávateľa a banka momentálne robí všetko preto, aby chybu odstránila.

Aktualizácia 29.11.2020 o 11:10

Klienti banky 365.bank sa po včerajšej veľkej, avšak v konečnom dôsledku chybnej aktualizácii začali v sekcii recenzií obchodu Google Play sťažovať. V prvom rade ich zarazila nefunkčnosť prihlasovania skrz biometriu a PIN. Následne, keď sa používatelia dostali do aplikácie, spozorovali nefunkčnosť základných funkcií, prameniacu z dlhej odozvy každej akcie, kedy sa zároveň nedali vykonávať základne transakcie.

Najhoršie však je, že niekoľko zákazníkov hlási aj viacnásobné zúčtovanie minulých platieb a strhnutie peňazí z účtu, kedy klienti spozorovali vo výpisoch mínusové platby, ktoré nikdy nezrealizovali.

Redakcia

Finančne poškodení používatelia tak môžu v blízkej dobe očakávať náhradu, respektíve bilančné vyrovnanie neprávom vzniknutých platieb. O oficiálne stanovisko sme požiadali aj zástupcov banky.

Mrzí nás to… 😞V rámci aktualizácie apky evidujeme viaceré výpadky a obmedzenia. Na ich odstránení intenzívne…

Posted by 365.bank on Saturday, November 28, 2020

Pôvodný článok

365.bank prostredníctvom novej aktualizácie aplikácie rozšíri ponuku služieb o viacero užitočných noviniek. Aktualizácie aplikácií však môžu nabiehať postupne. Pravdepodobne budú novinky dostupné najskôr pre majiteľov Androidov a potom sa rozšíria aj na smartfóny s iOS.

Banka už od včera rozosiela klientom e-mail, v ktorom informuje o všetkých pripravovaných vylepšeniach. Medzi nimi je nová digitálna karta, prémiový účet „Plus“, zrušenie poplatku za opätovné vydanie PIN kódu či nový spôsob autorizácie platieb na internete.

365.bank vylepšuje mobilnú apku a pridáva viacero noviniek

Po aktualizovaní aplikácie budú mať klienti banky k dispozícii digitálnu kartu, ktorá je nosnou novinkou spomínaných vylepšení. Túto kartu bude možné využívať ihneď po založení účtu, pridať ju medzi platobné karty v platobných systémoch pre smartfóny a smart hodinky.

Pomocou digitálnej karty bude možné vyberať aj hotovosť z bezkontaktných bankomatov a využívať internetové platby. Kartu môžu zákazníci zároveň využiť aj ako jednorazový spôsob platby a v aplikácii si následne vygenerovať novú. Takýmto spôsobom chce 365.bank zvýšiť bezpečnosť pri online nákupoch. Digitálnu kartu bude možné využívať bez poplatku.

Ďalšou novinkou je zrušenie poplatku za preposielanie PIN kódu, ktorý bol doteraz doručovaný v prípade žiadosti o jeho opätovné vydanie v obálke. Po novom si PIN vytvorí zákazník priamo v aplikácii. Platby na internete bude možné potvrdiť už aj bezpečnejšou dvojfaktorovou autorizáciou, kedy bude platba autorizovaná cez aplikáciu.

Klient dostane push notifikáciu, otvorí mobilnú aplikáciu, kde nájde vyplnený platobný príkaz, ktorý stačí následne len potvrdiť. Zároveň však banka umožní využiť aj nový ePIN pre autorizáciu platieb, ktorý bude možné nastaviť v apke a využiť ho pri platení.

S novou aktualizáciou aplikácie však medzi produkty 365.bank pribudne aj prémiový Účet plus. Doterajší bezplatný účet ponúka banka naďalej zadarmo. Nový plusový účet však umožní využiť ďalšie služby ako napríklad výber z bankomatov iných bánk (aj v zahraničí) alebo zdieľanie účtu s disponentom.

V rámci balíka Účet plus má klient 4 výbery z cudzích bankomatov a po spustení pobočiek pribudne aj možnosť 4 vkladov hotovosti na účet. 365.bank ponúka Účet plus na prvý mesiac od aktivácie zadarmo, neskôr bude stáť 5 € mesačne. Klienti však stále môžu využívať aj bezplatný účet ako doteraz.

365.bank
365.bank
Developer: 365.bank, a.s.
Price: Free
‎365.bank
‎365.bank
Price: Free

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom