Apple najprv varoval všetkých potenciálnych zákazníkov o nedostatku tovaru, no podľa všetkého zavedie v blízkej dobe ďalšie opatrenia, chrániace spoločnosť pred neschopnosťou uspokojiť dopyt trhu. Podľa portálu Reuters, Apple limituje nákup iPhonov maximálne na dva kusy u jedného zákazníka.

Aktuálna situácia vo svete má dopad aj na tie najväčšie svetové spoločnosti. Najprv sa rozhodol ustúpiť Netflix, ktorý kvôli obrovskému náporu konzumentov znižuje kvalitu streamovania, aby odľahčil preťažený internet, ku ktorému sa krátko na to s rovnakým úmyslom pridal aj YouTube. Teraz zavádza obmedzenia aj Apple.

V USA, Číne, ale aj ďalších krajinách Apple zaviedol reštrikčné opatrenie v obchodoch, kde si zákazníci nemôžu kúpiť viac ako dva rovnaké modely iPhonov. Ide tak o prvé reštrikčné úkony giganta od roku 2007, kedy spoločnosť obmedzila nakupovanie prvých iPhonov ako prevenciu pred ďalším predajom.

Dôvodom obmedzenie nie je nič iné ako pandémia, ktorá ohrozuje všetky oblasti biznisu. Apple tak chce predísť situácii, kedy by došlo k nedostatku tovaru, keďže podľa všetkého viacero partnerov Apple bolo nútených zatvoriť továrne, a tak dochádza k prerušeniu dodávateľského reťazca.

Apple

Táto situácia je podmienená najmä spoločnosťou Foxconn, ktorá patrí medzi najdôležitejších partnerov Apple. Práve Foxconn pozastavil prevádzku svojich továrni na určitú dobu, no teraz je podľa zakladateľa firmy, Terryho Goua, všetko po starom a vo fabrikách sa opäť pracuje.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi zdolalo úhlavného konkurenta. Stáva sa tretím najväčším výrobcom smartfónov

Podľa analytičky Nicole Peng, tieto opatrenia nemusia znamenať len zabezpečenie ponuky pre vznikajúci dopyt zo strany zákazníkov. Podľa nej sa chce Apple chrániť podobne ako v roku 2007, aby určité skupiny trhu neskupovali zariadenia a následne ich s vyššou cenovkou predávali na čiernom trhu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom