Xiaomi a Huawei už odjakživa stáli proti sebe ako tí najväčší technologickí konkurenti z Ázie nielen na území domovskej Číny, ale rovnako na celom svete. Ako píše portál Gizmochina, Xiaomi prvýkrát predbehlo svojho konkurenta a umiestnilo sa na tretej priečke v zozname najväčších výrobcov smartfónov.

Podľa zverejnenej správy sa celosvetové predaje smartfónov vo februári 2020 medziročne znížili o 39 %, čo v prepočte činí okolo 65 miliónov kusov. Na tomto poklese sa vo veľkej miere podpísal mediálny škandál okolo smartfónov značky Huawei, keďže predaj firmy klesol medziročne až o 64 %.

Vďaka tomuto poklesu Xiaomi konečne zvrhlo svojho dlhoročného konkurenta z tretej pozície najväčších výrobcov aj napriek tomu, že predaje Xiaomi medziročne klesli o 29 %. Keď sa pozrieme na absolútne čísla, Huawei vo februári 2020 predal 5,5 miliónov kusov, zatiaľ čo Xiaomi o pol milióna viac.

Zobraziť celú galériu (2)
strategyanalytics.com

Xiaomi sa teda zaradilo medzi velikánov trhu ako Samsung a Apple, avšak v tesnom závese sú výrobcovia ako spomínaný Huawei, OPPO či Vivo. Samsung vo februári 2020 predal 18,2 miliónov zariadení a Apple 10,2 miliónov. OPPO za spoločnosťou Huawei zaostáva o 1,5 milióna kusov smartfónov a na chvoste najväčších predajcov smartfónov na svete je Vivo s 3,6 miliónmi predaných kusov.

Nenechaj si ujsť
Toto sú filmy, ktoré dokonale predvedú, ako to vyzerá, keď sa svetom šíri pandémia

N celkovom prepade predajnosti smartfónov sa podpísala aj celosvetová pandémia koroanvírusu a taktiež skutočnosť, že používatelia jednoducho začínajú používať smartfóny dlhšie ako len v ročných intervaloch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú