Deväťdesiate roky minulého storočia sa v podaní nemeckého výrobcu Opel niesli v duchu úspešného SUV, ktoré poznáme pod názvom Frontera. Tradičný nemecký výrobca Opel z Rüsselsheimu aktuálne odhalil prvé obrázky nového modelu Opel Frontera.

Toto zábavné a priestranné SUV bude od začiatku k dispozícii aj ako batériový elektromobil, pričom koncepčne bude vychádzať zo sesterského Citroenu e-C3, ktorý sa vyrába v domácom Trnavskom závode Stellantis. Nová Frontera prináša odvážnu a čistú filozofiu dizajnu značky Opel, ktorej dominuje vzpriamená predná silueta a jedinečné predné proporcie.

Priestranný interiér

Bočný pohľad odhaľuje výrazný C-stĺpik, ktorý opticky rozdeľuje priestrannú kabínu a v kombinácii s výraznými podbehmi kolies dodávajú novinke solídny a moderný vzhľad. Kabíne novej Frontery dominuje plne digitálny kokpit Pure Panel s dvoma 10-palcovými displejmi a multimediálnym informačno-zábavným systémom.

Opel

Opel vychádza v ústrety aj tým, ktorí sa radšej spoliehajú na vlastné mobilné zariadenie, a to ponukou voliteľnej inovatívnej stanice pre smartfóny.  Aj napriek tomu, že nová Frontera zdieľa platformu s Citroenom e-C3, ponúka podstatne väčší vnútorný priestor. zaujme svojou nosnosťou.

Batožinový priestor v základnom usporiadaní ponúka vyše 460 litrov a po sklopení sedadiel sa kapacita zväčší až na 1 600 litrov.  Zaujímavosťou je je strešný nosič, ktorý umožňuje zaťaženie strechy hmotnosťou až 200 kg.

Produkcia v Trnavskom závode

Nový Opel Frontera bude dostupný s plne eklektickým, ale aj 48-V hybridným pohonom. Keďže výroba novej Frontery bude prebiehať v Trnavskom závode Stellantis, predpokladá sa, že využíva platformu Small car určenú pre vozidlá B segmentu.

Opel

Uvedená platforma umožňuje výrobu vozidiel vybavených rôznymi druhmi pohonu vrátane spaľovacieho. Vôbec prvým modelom, ktorý túto platformu využíva je práve spomínaný Citroen e-C3 a s najväčšou pravdepodobnosťou ju bude využívať aj väčší model Citroen e-C3 Aircross.

Opel

Výrobca zatiaľ nepriniesol viacero informácií, viac by sme sa mali dozvedieť v priebehu roka, kedy k prvým zákazníkom dorazia prvé kusy Citroenu e-C3 a postupne sa výrobná linka začne prispôsobovať pre nový Opel Frontera. Opel neuviedol ani bližšie technické údaje čisto elektrickej batériovej verzie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú