Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou! Popredné filmové štúdia Disney a Fox sa nakoniec dohodli. A s takouto veľkolepou novinkou prichádza aj obrovský počet otázok. Uvidíme Avengers po boku X-Menov? Nakoľko Disney získalo všetky práva k tejto franšíze, máme sa do budúcna načo tešiť. Okrem toho štúdio získalo aj práva k filmu Avatar alebo Fantastic Four.

Spočiatku tento obchod vyzeral na spadnutie, no zo dňa na deň sa všetko zmenilo. Po márnych pokusoch v komunikácii sa to nakoniec podarilo. Avšak treba spomenúť, že po vynorení sa správ o predaji týchto televíznych práv, záujemcov sa objavilo hneď niekoľko (Sony, Comcast). No kde sú peniaze, tam je aj moc.

Dva svety, ktoré sa konečne spoja

Všetkých určite zaujíma, ako to teraz bude s postavami, ktoré sme si mohli všimnúť vo svete X-Menov. Štúdio Fox momentálne ukončilo výrobu filmov ako Deadpool 2New Mutants a X-Men: Dark Pheonix. Logicky, tieto celky pripadnú už štúdiu Disney, ktoré sa stalo právoplatným “dedičom“. S tým samozrejme prichádza aj veľká zodpovednosť – Snažiť sa spojiť tieto dva celky do jednej kopy. Predsa len, takýto film by priniesol nemalé peniaze. To si určite uvedomujú všetky strany, a preto treba dúfať, že sa prvé náznaky spojenia našich obľúbených hrdinov dostavia už o pár rokov. No všetko sa môže časom zmeniť a podľa všetkého nás čakajú zmeny aj v oficiálnych vydaniach filmov do kín.

Táto novinka v nás dokáže určite vyvolať nemalé zimomriavky, a preto musíme veriť, že sa k tomu štúdio postaví tak, ako tomu bolo pri odkúpení štúdia Lucasfilm. Od toho momentu sme sa dočkali nových epizód a taktiež sa ukázali aj prvé spin-off filmy. Ak by sa Disney poponáhľalo, do budúcna si pre nás pripravia určite kvalitnú nádielku filmov.  

Zobraziť celú galériu (1)
avatarmovie.com, Disney si taktiež uchmatlo filmové práva na ságu Avatar

Okrem toho sa v tejto dohode nachádza oveľa viac skrytých pokladov – VotrelecPredátorPlanéta opícSám domaDeň nezávislosti a iné celky, ktoré sa stali majetkom Disney. Do tejto sféry sa dokonca zaradil aj všetkými milovaný seriál Simpsonovci.

Suma, ktorá zmenila štúdiu 20th Century Fox názor

Táto dohoda určite navždy zmení chod Hollywoodu, pretože sa týmto krokom ukončila nadvláda jedného z top šiestich filmových štúdií vo filmovom vesmíre. Oficiálna suma sa pohybovala okolo 52,4 miliárd dolárov, no Disney ukázalo svoj veľkolepý záujem. Suma 66,1 miliárd vznikla v tom momente, kedy sa štúdio rozhodlo vyplatiť všetky dlhy, ktoré po sebe zanechal Fox.

V dohode okrem vyššie menovaných aktualizácií (ktorých bude určite viac) sa nachádzajú aj ďalšie šťavnaté plody – 22 registrovaných športových kanálovtelevízne programy FoxNational Geographic a medzinárodné portfólio platených televíznych programov v Indii. Jediné, čo si Rupert Murdoch uchová zo svojho predaného štúdia je kanál Fox News, vysielacie spravodajstvo Fox a noviny.

Podľa odhadov budú mať akcionári Foxu podiel približne 25 % v spoločnosti Disney. Pričom si rodina Murdochových uchmatla 5 % len pre seba. Taktiež existuje špekulácia, že by mohol Murdoch dostať, zatiaľ nepomenovanú, výkonnú funkciu pre štúdio Disney.

Dohoda môže byť z tohto hľadiska oficiálna a úplná, no aktualizácie sa kopia jedna za druhou. Predsa len, celý svet sleduje momentálnu situáciu v Hollywoode a my tak robíme taktiež. Všetky novinky ohľadom tejto lukratívnej dohody sa vám budeme snažiť priniesť čo najskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom