O2 umožňovalo svojim zákazníkom od roku 2014 využívať svoje služby v Česku za rovnakých podmienok ako na Slovensku. Po novom však túto možnosť ruší. Operátor zároveň myslel na zákazníkov, ktorí sa kvôli prebiehajúcej pandémii museli zdržiavať mimo Slovenska, a dočasne im odpustil špeciálne poplatky za roaming, informovala spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy ešte v apríli.

Pôvodný článok z apríla bol znova aktualizovaný. 

V Česku ako v EÚ. Odvčera platia nové pravidlá

Zákazníci slovenského O2 mohli od roku 2014 využívať svoje služby v susednom Česku za rovnakých podmienok ako na Slovensku, na čo si mnoho ľudí zvyklo. Od zrušenia roamingu a nastávajúcej európskej regulácie a zmien akou bolo napríklad upravenie limitov pre dáta od začiatku tohto roka sa však cena za dáta neustále znižuje.

Operátor preto túto možnosť zrušil. Od 29. júna tak zosúladil podmienky pre roaming v Českej republike s roamingom pre krajiny EÚ.

„Vďaka európskej regulácii sa cena za dáta neustále znižuje. Okrem toho, napríklad naše SMART paušály už obsahujú neobmedzené hovory, SMS a MMS, ktoré možno rovnako ako doma využívať aj v EÚ. Preto zjednotenie podmienok je prirodzeným krokom.“, uviedla hovorkyňa O2, Tereza Molnár.

Pre zákazníkov modrého operátora teda v Česku odvčera platia rovnaké podmienky a limity ako v každej inej krajine EÚ. Objem dát využiteľný v EÚ sa odvíja od samotného balíka, ktorý zákazník u operátora využíva a pre aktuálne ceny sme sa mu bližšie venovali v tomto článku. Po jeho prečerpaní sa zákazníkovi O2 účtuje poplatok vo výške 0,0042 €/MB.

Pri nadmernom používaní roamingu môže operátor vyhodnocovať spotrebu zákazníka po dobu štyroch mesiacov a sledovať, či spotreba služieb v krajinách EÚ neprevláda nad spotrebou v domácej krajine.

Prečítaj si tiež
O2 začína uplatňovať špeciálny bonus: Zákazník bez neho zaplatí viac aj za nulový paušál

V takom prípade ide o neobvyklé používanie EÚ roamingu, po ktorom môže operátor pristúpiť k upozorneniu zákazníka a k následnému účtovaniu ďalších špeciálnych poplatkov vo výške až do 0,0384 € za minútu odchádzajúceho hovoru a 0,012 € za SMS.

To môže počas prebiehajúcej pandémie predstavovať problém pre zákazníkov, ktorí sa musia zdržiavať mimo Slovenska. O2 im preto vychádza v ústrety a tieto špeciálne poplatky dočasne zruší. Výnimkou bude správanie vykazujúce úmyselné zneužívanie situácie.

„V tejto neobvyklej situácii, kedy je mnoho našich zákazníkov nútených zdržiavať sa mimo hraníc Slovenska a využívať naše služby v zahraničí, sme sa rozhodli spomínané príplatky dočasne neuplatňovať.“, uviedla Molnár.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom