Slovenské O2 začalo s uplatňovaním Digitálneho bonusu. Zákazníci tak na faktúre zaplatia viac, pokiaľ si bonus neaktivujú. Operátor bude poplatok na faktúre počítať klientom v dvoch vlnách podľa dátumu, kedy zmluvu uzavreli. Prvým zákazníkom už môže prísť najbližšie vyššia faktúra, ak si tento bonus ešte neaktivovali.

O2 chce týmto krokom donútiť zákazníkov k využívaniu digitálnych služieb prostredníctvom vlastnej mobilnej aplikácie a webu. Proces aktivácie týchto 3 podmienok je síce jednoduchý, no nie každý musí mať k dispozícii takúto možnosť.

Pokiaľ zákazník nemá v telefóne aplikáciu Moje O2 a nemôže si ju nainštalovať, stále sa vie obrátiť aj na zákaznícku linku alebo navštíviť najbližšiu predajňu.

Digitálny bonus tak zvýši ceny paušálov a vybraných služieb o 2 € mesačne, pokiaľ zákazník nesplní určité podmienky. Aktivovať ho je možné v aplikácií Moje O2 alebo na webe. Následne sa im „prirážka“ odpočíta a mesačný poplatok za paušály a služby sa teda vo výsledku nezmení.

Ceny sa bez Digitálneho bonus zvýšia o 2 €. Aj pre majiteľov O2 Fér

Operátor tak prakticky zákazníkom nanúti aktiváciu Digitálneho bonusu, ktorý predstavuje elektronickú faktúru v mobilnej aplikácií alebo na webe, využitie digitálneho boxu pre dokumenty a digitálne uhrádzanie faktúr.

Medzi prvými budú poplatok 2 € navyše za neaktivovanie bonusu uhrádzať klienti, ktorí s O2 uzavreli zmluvu do 30. apríla. Neskôr sa zmena dotkne aj zákazníkov so zmluvou od 1. mája do 29. júna. Detailný prehľad cien niektorých služieb a paušálov bez a s poplatkom za Digitálny bonus nájdeš v priloženej tabuľke.

Spoločnosť už aktualizovala aj svoj oficiálny cenník. V ňom uvádza paušály a služby, pri ktorých bude uplatňovať Digitálny bonus, s dvojakými cenami, teda aj s mesačným poplatkom vyšším o 2 €.

Zmena sa dotkne starých O2 paušálov, nových O2 Smart paušálov aj Neobmedzených O2 Smart paušálov, paušálov O2 Dáta, programu O2 Moja Firma, O2 Fér na faktúru, O2 Telemetria, Internet s bonusom Mini, O2 Mini a Internet na doma.

V prípade O2 Fér pritom zákazníci mesačne platili len poplatok, pokiaľ im boli účtované volania, SMS/MMS správy a dáta. V prípade, ak tieto služby nevyužili, neplatili takmer nič.

Po novom však budú musieť bez Digitálneho bonusu mesačne zaplatiť minimálne spomínaný poplatok 2 € aj v prípade, ak tento „nulový“ paušál nevyužívajú. Okrem spomínaných služieb a paušálov uplatňuje O2 poplatok 2 € aj pri poskytovaní služieb pre eKasu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom