České O2 oznámilo prechod na novú platformu v rámci svojej O2 TV, ktorá prinesie aj nové funkcie, vylepšené používateľské prostredie a ďalšie veľké novinky. Pýtali sme sa, či takýto prechod plánuje aj O2 na Slovensku.

Televízia od O2 prejde v tomto roku veľkými zmenami. Podľa informácií z tlačovej správy českého operátora budú na novú platformu v tomto roku postupne premigrovaní všetci zákazníci, ktorí budú môcť vďaka všetkým vylepšeniam využiť intuitívnejšie používateľské rozhranie s lepším triedením obsahu a rýchlejším prepínaním.

O2 TV čaká najväčšia zmena za dlhé roky

Podľa produktového a technického riaditeľa platformy O2 TV v Česku, Josefa Dočkala, budú tieto zmeny najväčšie za posledných 8 rokov. České O2 nasadí vo svojej televízii novú platformu od CETINu (Česká telekomunikační infrastruktura), vďaka ktorej budú mať zákazníci operátora k dispozícii najmodernejšiu platformu s novými funkciami.

Medzi novinkami bude napríklad vytváranie profilov pre všetkých členov domácnosti, ale aj nový set-top box a taktiež rozšírenie podpory pre ďalšie smart zariadenia, na ktorých bude O2 TV dostupná.

Dočkáme sa aj na Slovensku?

Prechod na vylepšenú O2 TV bude v Česku prebiehať postupne niekoľko mesiacov v druhej polovici tohto roka. Operátor bude zákazníkov o prechode informovať. Slovenské O2 však zatiaľ podobný prechod neavizovalo, a tak sme sa opýtali, či sa takéhoto prechodu dočkajú aj používatelia O2 TV u nás.

Môžeme potvrdiť, že plánujeme prechod na novú platformu, o zmenách budeme zákazníkov včas informovať,“ informovala redakciu FonTech.sk Tereza Molnár, hovorkyňa O2 Slovakia.

Prechod na novú platformu v O2 TV tak môžu očakávať aj Slováci, no bližšie detaily o tom, aké novinky a vylepšenia prinesie, neboli potvrdené. Nie je preto známe, či sa bude jednať o rovnaké alebo podobné novinky ako v prípade televízie od O2 v Česku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom