Aktuálna dvojka medzi slovenskými mobilnými operátormi sa rozhodla kompletne prekopať svoju aktuálnu ponuku paušálov. O2 SMART a dátové paušály v rôznych úrovniach (modrý, strieborný či zlatý) po novom nahradia len tri, ktoré by však mali vyhovovať väčšine zákazníkov.

O2 argumentuje tým, že spolu s konkurentami dnes operátori ponúkajú zákazníkom na výber až 43 rôznych paušálov, pričom len O2 samotné do tejto zložitej ponuky prispievalo až 10 rôznymi programami.

Fontech

Na výber len z troch. Najdrahší ti vráti peniaze

Paušály od O2 sa teda zoštíhlia na tri. Základný bude stáť najmenej a ponúkne slušnú porciu 5 GB dát spolu s ponukou 100 voľných minút na volania a neobmedzené SMS. Súčasťou budú aj doplnkové služby v podobe zvýhodneného mesačného predplatného za iné internetové služby partnerov, teda napríklad HBO Max, Denníka N, SME, Voyo, hudobnej streamovacej služby Tidal a podobne.

Problémom však môže byť cena takéhoto základného paušálu, ktorá bude 19 eur mesačne. Nič lacnejšie O2 od 31. januára 2023 ponúkať nebude. Doteraz pritom stál základný hlasovo neobmedzený Modrý SMART paušál pri prenose čísla 17 eur mesačne, podobne ako Modré O2 dáta so 4 GB dát a volaniami za príplatok. Štedrejšiu ponuku teda niekto môže považovať aj za ďalšie zdražovanie.

Vyššia ponuka, Pohodový paušál bude až za 29 eur mesačne. K neobmedzeným volaniam a SMS pridá operátor 10 GB dát. Vyššiu cenu môžu opäť kompenzovať predplatné – tentokrát to nebude len zľava, ale úplne bezplatné predplatné na jednu zo zvolených služieb.

Najdrahší Bezstarostný paušál už bude kompletne neobmedzený – volaniami, SMS aj dátami a ako bonus dostaneš opäť jedno zvolené predplatné podľa svojich preferencií. Každý mesiac za neho zaplatíš 39 eur.

Táto suma ale nemusí byť až tak veľká, O2 totiž pri Bezstarostnom paušále ponúkne tzv. cashback. Ak z neobmedzených dát minieš menej ako 15 GB za mesiac, dostaneš naspäť 5 eur (cena tak klesne na 34 eur mesačne).

Základný, Pohodový a Bestarostný paušál majú 48-, 96-, respektíve 168-eurovú zľavu na zariadenie z e-shopu. Operátor však začne aj vykupovať staré smartfóny, podobne ako s tým začal vlani v novembri Telekom.

Fontech

5 bonusov k trom paušálom

K paušálom sa bude dať priplatiť za 5 doplnkových služieb cez mobilnú aplikáciu O2. Služba Dáta nerátam za 1 euro na hodinu ponúkne neobmedzené dáta pre Základný a Pohodový paušál – napríklad na stiahnutie filmu alebo streamovanie.

K Neobmedzenému paušálu sa bude dať za 10 eur priplatiť neobmedzená rýchlosť siete, tento paušál ich totiž v rámci FUP limituje na 20 Mbit/s, alternatívou bude podobné zrýchlenie za 20 centov na hodinu, ak rýchlejší download nepotrebuješ celý mesiac.

Neombedzené volania pre Základný paušál budú stáť 5 eur mesačne. Posledným bonusom je automatické prenášanie voľných dát do ďalšieho mesiaca a možnosť dokúpiť 2 GB dát za 4 eurá.

Netflix k dvom vyšším paušálom

Vyššiu cenu dvojice vyšších paušálov spríjemňuje aj predplatné na streamovaciu službu Netflix v cene. Netflix od O2 však bude iba v základnom predplatnom Basic, ktoré ponúka iba dnes už podpriemerné HD rozlíšenie obrazu a možnosť sledovania len na 1 obrazovke. Za Full HD a 4K rozlíšenie spolu s možnosťou sledovania pre viacerých používateľov naraz si priplatíš, 2 eurá, respektíve 4 eurá.

Netflix však Slovákov bežne stojí oveľa viac, základné HD rozlíšenie je za 7,99 eur mesačne, Full HD za 9,99 eur mesačne a natívne 4K pre väčšinu dnešných smart televízorov stojí až 11,99 eur.

Výhodnosť nových paušálov O2 tak môže výrazne závisieť od práve toho, či si Netflix platíš, alebo nie.

Fontech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP