Hráči už dlhé mesiace čakajú na nové modely grafických kariet, ktoré si pre nich pripravuje jeden z najväčších hráčov v hernom priemysle. Nvidia je na nové informácie o týchto novinkách poriadne skúpa, no teraz predsa len unikli ďalšie dôležité detaily. Podľa posledných správ budú očakávané grafické karty Nvidie predstavené už počas septembra, pričom prinesú vyšší výkon, ale aj cenovky.

Nové grafiky z dielne Nvidie sú predmetom záujmu mnohých hráčov, ktorí sa už nevedia dočkať vylepšenia svojho herného set-upu. Najnovšie modely grafických kariet už prechádzajú vývojom, čo potvrdila aj nedávno uniknutá fotografia jedného z testovacích kusov. Ten prezradil veľa o svojich špecifikáciách a vlastnostiach, ktoré však nemuseli byť finálne. Napriek tomu už teraz môžeme čakať, že tieto nové kúsky so sebou prinesú značné vylepšenia, ktorými nadchnú aj najnáročnejších hráčov.

Ešte vyšší výkon pod novým označením

V prvom rade by však Nvidia mala upraviť ich označenie, pričom sa v tomto smere hovorilo o označení GeForce GTX 11xx a GTX 20xx. Do úvahy ale skôr pripadá práve prvá verzia, ktorá sa viac pozdáva aj samotnému výkonnému riaditeľovi spoločnosti, Jensenovi Huangovi.

Ba čo viac, nové karty budú mať pozmenené aj číselné prípony a dočkať sa tak môžeme označenia GTX xxx5. Jednotlivé výkonové varianty by mohli byť pomenované ako GTX xx60, xx65, xx70, xx75 a podobne. Číselné označenie sa má tiež odvíjať od výkonu týchto noviniek, ktoré prídu v 120 W, 150 W a 180 W verzii.

Najnižší variant s výkonom 120 W pritom môže byť označovaný ako Nvidia GTX xx60 až GTX xx70. Jeho silnejší súrodenec so 150 W výkonu by mal priniesť prípony GTX xx70, xx75 a xx80. Najvýkonnejší model potiahne číselné označovanie až na GTX xx90.

Tieto informácie však ešte neboli oficiálne potvrdené, a tak si na rozhodnutie spoločnosti budeme musieť počkať. Tá však nechce nové 120 W grafiky s architektúrou Turing prirovnávať k aktuálnym modelom GTX 1060 a nastaví na ne aj nové ceny. Tých sa dočkajú tiež ďalšie výkonové verzie.

Predpokladané odporúčané ceny nových grafických kariet Nvidie s Turing architektúrou:

  • 120 W grafická karta NVIDIA s Turing architektúrou – 426 €
  • 150 W grafická karta NVIDIA s Turing architektúrou – 511 €
  • 180 W grafická karta NVIDIA s Turing architektúrou – 597 € až 640 €
Pamäte budú mať viac než dosť

Po predstavení týchto noviniek sa zároveň znížia ceny aktuálnych modelov. Maloobchodná cena odporúčaná výrobcom za Nvidiu GTX 1080 Ti by mala klesnúť o 85 € a u modelu GTX 1080 bude suma nižšia zrejme o 43 €. Zdá sa však, že všetky nové grafiky Nvidie by mali byť vzhľadom na výkon hodné svojej ceny.

Zobraziť celú galériu (0)
HardwareCanucks/YouTube

Nenechaj si ujsť
Objavili sa nové informácie ohľadom ďalšej grafickej karty Nvidia GeForce pre vysokovýkonné notebooky

Trojicu nových modelov má spoločnosť predstaviť už čoskoro, pričom dva z nich prídu až s 8 GB pamäte vRAM a môže ísť práve o verzie s výkonom 120 W a 150 W. Najvýkonnejší kúsok dostane až 11 GB vRAM. Mnohí by teraz čakali, že toto „trio“ sa na pódiu počas premiéry ukáže súčasne.

Premiéra môže začať od septembra

V tomto má však Nvidia inú politiku, a tak svoje nadchádzajúce grafické karty s rozličným výkonom predstaví na samostatných konferenciách. Verzia s výkonom 180 W a predpokladanou maloobchodnou cenou 597 € až 640 € môže prísť na svet už počas prvého septembrového týždňa.

Nasledovať ho môže 150 W grafika s debutom v druhom septembrovom týždni. Najnižší 120 W variant sa ukáže zrejme až koncom septembra. Spočiatku však môže nastať pre hráčov nepríjemná situácia, keď Nvidia nebude mať k dispozícii dostatok kusov nových grafík. Internetom sa tak môžu šíriť rôzne predražené ponuky, no časom sa všetko ustáli a z nových modelov si bude môcť vybrať každý zákazník.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom