Jeden z najväčších výrobcov grafických čipov sveta ešte svoju novú líniu kariet nepredstavil. Teraz sa však na svetlo sveta dostali informácie o testovacom prototype, ktorý spoločnosť využíva pri vývoji. Testovacia grafická karta ukázala, že budúca prémiová línia grafických kariet, ktoré Nvidia predstaví, bude skutočne „ostrá“ a výkonom predčí konkurenciu.

Kým aktuálne grafické rady Nvidie sú na trhu už nejaký ten čas, mnoho hráčov netrpezlivo čaká na ich vylepšených nástupcov. Novú radu však má spoločnosť už testovať, čomu naznačuje fotografia vyvíjaného prototypu z diskusného fóra Reddit. Svojimi kľúčovými vlastnosťami táto skúšobná karta prezrádza, že v segmente herných grafických kariet narobí poriadny rozruch.

Nvidia vo svojich laboratóriách testuje skutočnú beštiu

Prvým indikátorom masívneho výkonu novej línie prémiových grafických kariet je pamäťový modul typu GDDR6, ktorý v tomto prototype dosahuje kapacitu až 12 GB pri 384-bitovej zbernici. Podľa všetkého by tak táto nová grafická karta mohla dosahovať šírku pásma úctyhodných 672 GB/s, čo je omnoho viac, než sme mali možnosť vidieť v doterajších výkonných modeloch spoločnosti. Prototyp na fotografii však má pamäťové moduly po pravici grafického procesora.

Nenechaj si ujsť
Nvidia predstavila patent, ktorý môže zmeniť celý herný priemysel

Môže sa jednať iba o testovací obvod, no pokojne môže byť dizajn tejto karty aj finálny. To by znamenalo, že Nvidia svojim fanúšikom prinesie takto výkonný model už čoskoro. Samotná doska však ešte obsahuje tri 8-pinové konektory pre napájanie, no v takom množstve sa tam môžu nachádzať pre potreby testovania. Spoločnosť chce z testovacieho modelu dostať maximálny možný výkon, aby tak mohli testeri stanoviť presné hranice, v ktorých bude môcť nová karta bezpečne pracovať. Konektor NVLINK však zatiaľ nemá presne určené využitie. Tento prvok nájdeme aj v karte Titan V, avšak hráči nemajú možnosť 2 takéto konektory na karte využiť.

Pokiaľ by Nvidia umožnila zákazníkom NVLINK využiť, môže táto výbava pomôcť grafickej karte pri dosahovaní vyšších prenosových rýchlostí a väčšej šírke pásma. Presný účel tohto konektora musí neskôr vysvetliť samotná spoločnosť. Táto grafická karta je však zatiaľ iba testovacím prototypom. Už teraz ale môžu hráči snívať o ohromnom výkone, ktorý im prinesie jej oficiálna verzia. S takouto jednotkou by totiž mohla Nvidia posunúť kvalitu hrania na novú úroveň. Nateraz ale nie je jasné, kedy spoločnosť novú líniu svojich výkonných grafických kariet odhalí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú