Stále novšie počítačové hry prinášajú okrem skvelého spracovania a grafiky aj náročné požiadavky, ktoré netešia používateľov počítačov so starším hardvérom. Zmeniť to však chce jeden z najväčších hráčov vo výrobe grafických kariet, Nvidia. Streamovanie hier pomocou služby GeForce Now bude dlho očakávaným riešením pre hráčov, ktorých počítač nedisponuje najvýkonnejšou výbavou. 

Tohtoročná konferencia CES 2018 v americkom Las Vegas priniesla mnoho noviniek zo sveta technológií, kde svoje najnovšie produkty vystavili mnohí veľkí giganti tohto priemyslu. Popredný výrobca grafických kariet, Nvidia, teraz ukázal hráčom, že nové hry je možné spustiť aj na starom hardvéri. O všetko sa postará streamovacia aplikácia GeForce Now, bez ktorej by tento „zázrak“ inak nebol realitou.

Náročné hry odteraz zvládne aj starý notebook

Majiteľom desktopových počítačov či notebookov so staršou výbavou tak jednoducho stačí nainštalovať GeForce Now do svojho zariadenia. Celý princíp hrania prostredníctvom tohto streamu spočíva v pripojení k veľkým serverom Nvidie. Tých má spoločnosť hneď niekoľko, pričom zopár z nich sa nachádza za „veľkou mlákou“ a niekoľko kusov nájdeme aj u nás v Európe. Výkonné servery sa starajú o spoľahlivé hranie, no k tomu je tiež potrebný internet s dostatočnou rýchlosťou a stabilitou pripojenia.

 

Nenechaj si ujsť
Nvidia predstavila obrovské herné monitory. Výbavou schovajú do vrecka tých najlepších

Po nadviazaní komunikácie počítača so servermi si môže hráč vybrať z ponuky rôznych titulov. Tie sú počas hrania streamované na jeho monitor pri pingu len 30 milisekúnd, pričom sa jeho starší hardvér príliš nezapotí. Jednoducho povedané, náročné hry, pre ktoré sú potrebné výkonné zariadenia, zvládne aj notebook za pár stoviek. Prvé skúsenosti so streamovacou aplikáciou GeForce Now už má aj redaktor portálu The Verge, ktorý na konferencii CES 2018 okúsil možnosti tejto novinky od Nvidie.

Môžeš sa pridať

Na svojom staršom notebooku si mohol bez problémom vychutnať populárny titul Player Unknown’s Battlegrounds, na ktorý by inak potreboval výkonnejší hardvér. Spoločnosť službu GeForce Now najprv testovala na zariadeniach od Apple, no teraz ju sprístupní aj pre počítače s Windowsom. Zatiaľ je táto novinka stále v beta testovaní. Pokiaľ však máš aj ty nutkanie okúsiť nejakú z nových hier na svojom staršom počítači, môžeš požiadať o prístup do beta testu Nvidie. Žiadosť pošleš na tomto odkaze, kde nájdeš aj zoznam podporovaných hier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom