Už je to nejaký ten piatok odkedy Tesla predstavila svoje dvojmiestne športové vozidlo Roadster. V najbližších rokoch sa však očakáva jeho nástupca, ktorý by mohol byť opäť riadne žihadlo.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

To, že predstavenie novej Tesly Roadster sa k nám blíži, potvrdil aj samotný Elon Musk. Podľa neho je príchod tohto superšportu otázkou niekoľkých najbližších rokov. Čím bližšie sme k dátumu predstavenia, tým viac informácií z pozadia prípravy vypláva na povrch. Tentoraz nám nové informácie prezradil lodivod Tesly prostredníctvom sociálnej sieti Twitter. Na otázku, či nová generácia Roadstera bude schopná dosiahnuť zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 2 sekundy, Elon odpovedal, že by to bol vskutku zaujímavý cieľ.

 

To však bude podľa neho zaujímavé len vtedy, keď bude takéto zrýchlenie dosiahnuté ihneď po výstupe vozidla z výrobnej linky a na legálnych pneumatikách. Pred časom taktiež nepriamo naznačil, že Roadster 2. generácie príde v takzvanom „Maximum Plaid“ režime, čo je v podstate modernejšie pokračovanie staršieho režimu „Ludicrous“. V ňom dosiahol dvojtonový Model S zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy. Práve preto sa cieľ dosiahnuť spomínané zrýchlenie ešte ľahšej Tesly Roadster javí ako veľmi reálna šanca.

Nenechaj si ujsť
Je to oficiálne potvrdené! Tesla Model X je najbezpečnejšie SUV na svete s neuveriteľnými výsledkami v crash testoch


zdroj fotografie: Tesla

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
75%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.