Určite sa zhodneme na tom, že každý z nás už zažil nespočetné množstvo príhod pri používaní smartfónov. Čo tým myslíme?  No napríklad záseky používateľského prostredia, pád alebo spomalené reakcie aplikácií či napríklad samovoľný reštart. Pokiaľ príde reč na túto tému, častokrát padá najväčší balvan na Android, nie na iOS. Je to ale naozaj tak? 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najnovšia analýza publikovaná spoločnosťou Blancco Technology Group vo svojich zisteniach však uvádza, že v globále si zariadenia s Androidom „užívajú“ stabilnejší chod bez zásekov a pádov aplikácií. Určenie stability oboch operačných systémov bolo uskutočnené porovnaním „miery zlyhania“. Tá slúži ako výpovedná hodnota určujúca mieru problémov, ku ktorým dochádzalo počas bežného používania zariadenia a samotný užívateľ na ne nemal žiaden vplyv.

Android iOS Device Failure Rate Worldwide 2017zdroj fotografie: Blancco Technology Group, 2017

Dáta, ktoré vyhodnotila spoločnosť Blancco, zozbierali mobilní operátori v prvom kvartáli tohto roku z celého sveta,na základe odosielania údajov diagnostického testovania. Publikácia taktiež uvádza, že k nechceným pádom aplikácií dochádza 3-krát častejšie u zariadení s iOS. Naopak, problémy s plynulosťou, fotoaparátom, prehrievaním zariadenia, pomalou lokalizáciou GPS a kvalitou modemu (príjem signálu) boli devízou Androidu.

 


Android iOS Performance issues iOS, Android 2017zdroj fotografie: Blancco Technology Group, 2017

Nenechaj si ujsť
Nauč sa niektorý z týchto programovacích jazykov a už nikdy neostaneš bez práce

Dočítať sa ale môžeš aj to, že najnovší iPhone 7 a 7 Plus sú označené ako iOS zariadenia s najvyššou „mierou zlyhania“. Pokiaľ ide o zariadenia s Androidom, tu drží prvenstvo minuloročná vlajková loď Samsungu – Galaxy S7 a jeho drahší variant edge. Samozrejme, túto analýzu treba brať s určitou rezervou, keďže sa jedná o „hrubé“ štatistické údaje. Čo si však o tom myslíš ty? Akú máš skúsenosť, či už s Androidom, alebo iOS, čo sa týka stability softvéru? Podeľ sa s nami o zážitok v komentároch.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
22%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
22%
O autorovi
Dávid Borovsky
Študák na výške & technologický geek milujúci minimalizmus, gúglovský material design, zaujimajúci sa o makroekonómiu a politiku.
 • marek7610

  Ach teraz niekoho isto naštvem. Mám v mojom kruhu rodiny OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4 imternational, Samsung S8 a ja osobne iPhone 7plus + Samsung Galaxy S7 Edge. Samsung zaseky/pády app. minimálne 2x denne, OnePlus cca 1 krát týždenne, Xiaomi 2 x týždenne. IPhone počas dvoch mesiacov 1x aplikácia Sygic. Ja sa na to pozerám inak. Android mám rad a na iOS si stále zvykám. Ani jeden systém nieje dokonalý. Stabilný iOS to potvrdím. Skôr problém sú aplikácie nie samotný operačný systém. Pri iPhone netreba žiadne reštarty a ukončovanie multitaskinku u Androidu je občas reštart plus vypnutie app na pozadí. Naj sa stym popasoval OnePlus a Xiaomi. Samsung je podľa mna na tom s týcho značiek najhoršie. Touchwiz od Samsungu je celé zlo toho mobilu. Má neskutočný displej, fotoaparát a dizajn. No os je hmm…. ale no tak dá sa ?

  • Pelle

   Trepes dobre kraviny. Mal som vzdy vlajkove lode samsungu aktualne S8 a priatelka ma ip7 a ked to porovnavam ci jz rychlost fotak alebo display tak iphone je za opicami hlvane co sa fotaku tyka to je katastrofa. Mal som aj S6 a ked nejaka apka padla bola to skor chyba v appke ako mobilu. Vies je ovela narocnejsie vyladit appku na android pre 1000+ zariadeni ako pre 10 iphonov.

   • marek7610

    Nezdá sa mi že trepem. Je to moj postreh a moj názor. A písal som o operačnom systéme. Jasne že Amoled vedie jasne že fotak má Samsung lepší. Písal som vari o niečom takom? A aj som napísal že tie problémy spôsobujú app. u Androidu. Tak nenavazaj sa do mna ja ti tvoj názor neberiem. Ja som za android, len keby bol stabilnejší. Myslím že u Google pixel by mal byt android už na úrovni.