Určite sa zhodneme na tom, že každý z nás už zažil nespočetné množstvo príhod pri používaní smartfónov. Čo tým myslíme?  No napríklad záseky používateľského prostredia, pád alebo spomalené reakcie aplikácií či napríklad samovoľný reštart. Pokiaľ príde reč na túto tému, častokrát padá najväčší balvan na Android, nie na iOS. Je to ale naozaj tak? 

Najnovšia analýza publikovaná spoločnosťou Blancco Technology Group vo svojich zisteniach však uvádza, že v globále si zariadenia s Androidom „užívajú“ stabilnejší chod bez zásekov a pádov aplikácií. Určenie stability oboch operačných systémov bolo uskutočnené porovnaním „miery zlyhania“. Tá slúži ako výpovedná hodnota určujúca mieru problémov, ku ktorým dochádzalo počas bežného používania zariadenia a samotný užívateľ na ne nemal žiaden vplyv.

Android iOS Device Failure Rate Worldwide 2017zdroj fotografie: Blancco Technology Group, 2017

Dáta, ktoré vyhodnotila spoločnosť Blancco, zozbierali mobilní operátori v prvom kvartáli tohto roku z celého sveta,na základe odosielania údajov diagnostického testovania. Publikácia taktiež uvádza, že k nechceným pádom aplikácií dochádza 3-krát častejšie u zariadení s iOS. Naopak, problémy s plynulosťou, fotoaparátom, prehrievaním zariadenia, pomalou lokalizáciou GPS a kvalitou modemu (príjem signálu) boli devízou Androidu.

 


Android iOS Performance issues iOS, Android 2017zdroj fotografie: Blancco Technology Group, 2017

Nenechaj si ujsť
Nauč sa niektorý z týchto programovacích jazykov a už nikdy neostaneš bez práce

Dočítať sa ale môžeš aj to, že najnovší iPhone 7 a 7 Plus sú označené ako iOS zariadenia s najvyššou „mierou zlyhania“. Pokiaľ ide o zariadenia s Androidom, tu drží prvenstvo minuloročná vlajková loď Samsungu – Galaxy S7 a jeho drahší variant edge. Samozrejme, túto analýzu treba brať s určitou rezervou, keďže sa jedná o „hrubé“ štatistické údaje. Čo si však o tom myslíš ty? Akú máš skúsenosť, či už s Androidom, alebo iOS, čo sa týka stability softvéru? Podeľ sa s nami o zážitok v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom