Spoločnosť Sony predstavila svoju novú hernú konzolu, o téme informuje The Verge. Týmto zariadením chce Sony konkurovať rôznym ďalším prenosným herným konzolám, ako je napríklad Steam Deck od spoločnosti Valve prevádzkujúcej platformu Steam, Nintendo Switch či ROG Ally od ASUSu.

Za prívetivú cenu

Na novom zariadení PlayStation Portal je prívetivá najmä jeho cena, ktorá sa má pohybovať len na 220 eurách, pričom predaje začnú ešte v tomto roku. Za túto cenu zákazník dostane možnosť hrať PS5 hry, ktoré budú streamované pomocou Wi-Fi. Cena je síce nízka, avšak sa odvíja od faktu, že musí zákazník vlastniť konzolu PlayStation 5, na ktorú sa zariadenie na diaľku pripojí.

Hry majú byť streamované na 8-palcovú LCD obrazovku zariadenia vo vysokej kvalite 1080p a 60fps. Nízka cena je dosiahnutá práve faktom, že PlayStation Portal nepotrebuje príliš výkonný hardvér na to, aby na ňom bolo možné hrať hry s dobrou grafikou a vo vysokom rozlíšení.

Zobraziť celú galériu (2)
Sony/Úprava redakcie

Spoločnosť chystá aj streamovanie PS5 hier cez cloud, ktoré však prekvapivo nebude na PlayStation Portal dostupné. Navyše, i keď má PlayStation Portal svoje výhody, kvôli potrebe stabilného internetového pripojenia má aj nevýhody. Prenosné konzoly sú ideálne na cestách, kde však často nemusí byť dostupné dostatočne rýchle pripojenie – podľa Sony je ideálna rýchlosť prenosu aspoň 15 Mbps, absolútne minimum potom 5 Mbps.

Dlho očakávaná novinka

Sony ohlásilo projekt novej prenosnej konzoly, vtedy známej ako Project Q, ešte v máji a veľa detailov od tej doby nepribudlo. Tentoraz je však známych viacero parametrov a aj cena, ktorá môže byť v tomto prípade rozhodujúca. Cenu bohužiaľ komplikujú slúchadlá.

Bežné slúchadlá ti budú na nič

Záujemcov zrejme nepoteší ani fakt, že PlayStation Portal nedostane Bluetooth a miesto toho použije technológiu PlayStation Link, kvôli ktorej bude nutné použiť slúchadlá od Sony. Výhodou má byť takmer nulové oneskorenie zvuku.

Veľkosť batérie zatiaľ známa nie je, avšak ako vysvetľuje CNET, mala by sa pohybovať okolo sedem až deväť hodín. Aj v tomto prípade má v porovnaní s konkurenciou navrch – Steam Deck vydrží pri plnej záťaži, v najhoršom prípade, necelé dve hodiny. V tomto smere je však zatiaľ predčasné vyvodzovať závery.

Sony

Bezdrôtové slúchadlá Pulse Explore majú stáť až 220 eur, oveľa väčšie slúchadlá Pulse Elite 150 eur, informuje Sony. Záujemcov tak určite nepoteší, že si za slúchadlá budú musieť priplatiť cenu samotnej konzoly, navyše namiesto toho, aby mohli použiť vlastné bezdrôtové slúchadlá využívajúce Bluetooth technológiu, ktorej oneskorenie zvuku nie je pre väčšinu používateľov problematické.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú