banner-mi5s-plus
Jedna z najznámejších spoločností vo svete hier oznámila novú konzolu. Aj keď sa poslednú dobu Nintendu príliš nedarí, rozhodli sa však predstaviť Nintendo Switch, takže milióny fanúšikov po celom svete majú dôvod na radosť. Switch by mal prísť na trh už na jar budúceho roka.

Japonská spoločnosť nezabúda na svojich verných fanúšikov, ktorí tak netrpezlivo čakali na niečo nového. O novinke medzi konzolami sa objavili prvé správy už v roku 2015 a to priamo od toho najpovolanejšieho, prezidenta spoločnosti Satoru Iwata:

„Ako dôkaz toho, že Nintendo udržiava silné nadšenie pre svet herného biznisu, dovoľte mi, aby som potvrdil, že Nintendo v súčasnej dobe vyvíja špeciálnu hernú platformu so zbrusu novým konceptom pod vývojovým označením „NX“. Je však príliš skoro vyjsť von s podrobnosťami tohoto projektu, ale dúfame, že vám ďalšie informácie prinesieme už budúci rok.“

Úplne nový koncept hernej konzoly
nintendo-nx-koncept

Úplne nový koncept Nintendo Switch

Čo však znamenajú tvrdenia Nintenda, že novinka bude úplne novým konceptom ? Znamená to, že nový Switch mieri ďaleko od svojho predchodcu, Nintenda Wii U alebo prenosného 3DS, pre ktorých nebude len náhradou. Tento „prepínač“ od japonskej spoločnosti má byť hybridnou hracou konzolou, kombináciou domácej hernej konzoly a prenosného hracieho zariadenia. Domáce herné konzoly sú populárne po celom svete, no v domovskej krajine Nintenda sa stávajú čoraz populárnejšími prenosné herné konzoly. Myšlienkou Nintenda je vytvoriť novú hernú platformu, ktorá by sa stala populárnou po celom svete. Nový Switch od Nintenda by mal vyplniť medzeru na trhu a byť akýmsi prepojením medzi domácimi konzolami a prenosnými hracími zariadeniami. Pred únikom informácií, ktoré v júli priniesol Eurogamer, nám Nintendo toho veľa neprezradilo. Podľa týchto informácií bude Switch konzolou, ktorú budete môcť využiť pri hraní hier prostredníctvom televízie v pohodlí domova, ale zároveň má byť dostatočne prenosný, aby sa vošiel do vrecka a hráči ho mohli zobrať kamkoľvek so sebou.

Výkonom sa však na Xbox ani Playstation nechytá
Nová herná konzola Nintendo Switch

Nová herná konzola Nintendo Switch

Podľa spoločnosti Sony prichádzajúci Switch nebude tak výkonný ako napríklad Xbox One alebo ich PlayStation 4. Nintento má však novú konzolu vybaviť výkonným Tegra čipom od spoločnosti NVIDIA, ktorý je často využitý v herných zariadeniach v podaní NVIDIE. Bohužiaľ, Sony bude mať zrejme pravdu, pretože tento aj keď výkonný čip stále neposkytuje porovnateľný výkon s Xbox-om alebo PlayStation, bude ale určite výkonnejší ako predošlé Nintendo Wii U, čo potvrdil aj dôveryhodný Eurogamer.

Nintendo vo vojne hardvéru prehráva. Xbox a Playstation majú dostať veľké hardvérové vylepšenia

Microsoft na najväčšej hernej akcii ohlásil nový Projekt Scorpiom, ktorý sa má postarať o vyšší výkon Xboxu a svetlo sveta má uzrieť až koncom roka 2017. Podľa tvrdení spoločnosti sa má stať novým kráľom herných konzol, aj keď sa od predchodcu príliš líšiť nemá. Podstata bude ukrytá vo vnútri. Sony taktiež nestráca čas a pre svoju Playstation má priniesť veľké vylepšenia už v Novembri. Na predstavení sa americký prezident Nintenda vyjadril, že spoločnosť sa bude prv sústrediť na svoju hernú filozofiu a až potom za zameria na grafiku. Toto vyjadrenie môže znamenať, že nový Switch pravdepodobne nebude na úrovni Projektu Scorpio, dokonca by ani nemusel byť pre herné konzoly od Microsoftu a Sony veľkou konkurenciou. Ak nazrieme do minulosti, tak ani predchádzajúca konzola od Nintenda, Wii U, sa výkonovo vôbec nevyrovnalo Xboxu 360 alebo Playstation 3-ke. Svojím výkonom mala bližšie k predchádzajúcim generáciám herných konzol. Je takmer isté, že Switch bude tento „trend“ od Nintenda nasledovať.

xbox-vs-playstation

Pre Switch už bolo predstavených niekoľko hier

Legend of Zelda: Breath of the Wild

Kto sa chystá zaobstarať si prichádzajúcu novinku od japonského Nintenda, môže mať úsmev na tvári, pretože už bolo pre túto konzolu predstavených aj zopár hier. Medzi prvými spomenieme hru Legend of Zelda: Breath of the Wild, ktorá sa stala dlhoročnou tradíciou Nintenda a tentokrát ponúka hráčovi oveľa väčší hrací priestor a oveľa viac slobody ako ktorákoľvek predchádzajúca hra série. Hra sa objaví v rovnakom čase pre Nintendo Switch a Wii U, na jar 2017.

Just Dance 2017

Jedná sa o novinku spomedzi populárnych tanečných hier. Táto hra by mohla znamenať, že Switch bude vybavený pohybovým snímačom, ktorý je nevyhnutný pre tento typ hry alebo bude podporovať ovládače Nintenda Wii, alebo sa bude dať hrať pomocou mobilnej aplikácie, kde by práve telefón mohol byť ovládačom. Informácie sú však veľmi skromné a tak sa veľa predpokladov potvrdí alebo vyvráti až pri predstavení.

Dragon Quest X

Samozrejme, aj Japoncami milované Dragon Quest X a XI, ktoré sú najnovšími z tejto série RPG hier, budú pre Switch dostupné.

dragon-quest

SuperMario

Ďalšia legenda sa dočkala pokračovania. Pomocou ovládania gamepadom v Nintende Wii U sa postavičky dostávali na určité miesto a predpokladá sa, že toto ovládanie bude totožné aj na novom Nindendo Switch.  Na zadnej strane novej konzoly Switch je malý stojan a ak sa spojíte s priateľmi, budete môcť hrať lokálne aj multiplayer. supermario

Karty znova v akcii

Medzi spoločnosti, ktoré budú pracovať na hrách pre nové Nintendo, budú patriť aj známe mená ako Activision, Ubisoft, Bethesda, EA a zopár ďalších. Nintendo však bude naďalej vytvárať tie najdôležitejšie hry pre svoje konzoly. Nový Switch nebude používať disky ako je to pri Xboxe a Playstation. Hovorí sa o používaní kaziet, ako tomu bolo pri Nintendu 3DS a dôvod prečo si spoločnosť zvolila práve toto riešenie je čiste technický. V skratke to znamená, že Nintendo nechce nechať čakať hráčov, kým sa im novokúpená hra nainštaluje. Tak ako pri Wii U, aj pri novom Switch si budete hry môcť stiahnuť.

Chce prilákať milovníkov Wii

Jednou z najpredávanejších konzol všetkých čias, ktorá obsahovala ľahké ovládanie a skvelých nástupcov hier, vrátane Just Dance a SuperMario Galaxy, je práve Nintendo Wii. Bohužiaľ, Wii U neprilákalo veľa nadšencov práve kvôli tomu, že sa jednalo o novú konzolu. Tentokrát by Nintendo malo zachovať čaro populárneho Wii, teda aspoň podľa Ubisoftu, ktoré pracuje na novinke Just Dance 2017. Corre sa pre MCV vyjadril: „Spravili sme veľa populárnych produktov spolu s Nintendom a veríme, že prichádzajúci Switch priláka stratených Wii hráčov.“ Hovorí sa, že nový Switch by mal prísť s pohybovým ovládačom a klasickými Wii hrami alebo sa spoločnosť bude snažiť niečím prilákať hráčov, ktorí hry príliš často nehrajú. Časom sa dozvieme viac, no už dávnejšie Wii ukázalo, že peňazí je stále dosť.

Príde už čoskoro

Nintendo hovorí o predstavení už na jar 2017. Aj keď bola nová konzola odhalená len nedávno, veľa informácií však dostupných nie je. Tie by mohli oznámiť onedlho aj spoločnosti a vývojári, ktorí pracujú na hrách pre Nintendo Switch. Takže na ďalšie informácie o dostupnosti hier, životnosti batérie, ceny a podobne, si ešte budeme musieť chvíľu počkať. Zatiaľ si pozrite prvé zábery nového „prepínača“ od Nintenda.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom