Od nového oddelenia Redmi, ktoré už patrí pod Xiaomi, sme počuli, že „nováčik“ na scéne so smartfónmi vyrukuje s vlajkovou loďou. Najnovšie úniky nám môžu priblížiť, čo môžeme od novinky očakávať.

Oficiálny názov vlajkovej lode od Redmi zatiaľ nie je známy, no v únikoch ho môžeme poznať pod označením Redmi X. Tento názov však už zmietol zo stola generálny manažér Redmi, Liu Weibing. Napriek tomu však portál Gizmochina priniesol nové informácie, ktoré naznačujú kódové označenie očakávaného smartfónu a jeho čiatočné špecifikácie.

Možnosť pretaktovania procesora

Na sociálnej sieti Twitter sa prostredníctvom účtu Sudhanshu Ambhoreho objavili screenshoty, ktoré by mali pochádzať z tohto smartfónu. Tie naznačujú kódové označenie Raphael, o ktorom sme už mohli počuť skôr prostredníctvom Mishaala Rahmana, ktorý je známy únikmi informácií o smartfónoch. V tom čase bolo toto označenie súčasťou úniku, ktorý informoval o smartfónoch s procesorom Snapdragon 855 vyvíjaných pod hlavičkou Xiaomi.

Okrem označenia Raphael sme tak mohli vidieť kódové označenia Cepheus pre Xiaomi Mi 9 a Andromeda pre Mi MIX 3 5G. Ak sa pozrieme na uniknuté screenshoty vyššie, okrem kódového označenia môžeme vidieť vnútorné úložisko, ktoré bude mať kapacitu 256 GB. Táto kapacita bude teda najvyššia spomedzi doteraz vydaných Redmi smartfónov. Samozrejme sa očakáva, že bude dostupný aj druhý variant s kapacitou úložiska 128 GB.

Druhý screenshot naznačuje ďalšiu neobvyklú vymoženosť. Ide o funkciu pretaktovania procesora. V tomto smere však musíme byť opatrní, nakoľko môže ísť o funkciu prístupnú len beta testerov. Každopádne, vlajková loď od Redmi s označením Raphael by mala oficiálne uzrieť svetlo sveta už tento mesiac, pričom sa očakáva výsuvný mechanizmus prednej kamery, trojitý fotoaparát na zadnej strane a zachovanie 3.5 mm audio jacku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom