Slávne neslávny výrez v displeji stále tlačí výrobcov do toho, aby priniesli zariadenie s čo najväčšou plochou displeja s čo najmenšími, alebo najlepšie žiadnymi výrezmi..

Ako píše web BGR, už sme tu mali predné kamery umiestnené v spodnom okraji zariadenia, ako tomu je napríklad u Mi MIX 2. Výrobcovia tiež prišli s rôznymi výsuvnými mechanizmami, ako má novšie Mi MIX 3 či Vivo NEX. Výsuvné mechanizmy sú však náchylnejšie na poškodenie a výroba takýchto zariadení stojí viac, čo sa následne prejaví aj na finálnej cene.

Ako teda priniesť telefón, ktorý má displej po celej prednej strane, pričom je potrebné zachovať všetky dôležité snímače a hlavne udržať nízku cenovku? Dámy a páni, Xiaomi má recept, ktorý ťa však prenesie naspať do doby, kedy si vo vrecku nosil telefón, z ktorého trčala nevkusná anténa.

Najlepšie zariadenia z Číny za bezkonkurenčné ceny len vo FonTech Shope

Späť do rokov deväťdesiatych

Údajný dizajn nového zariadenia od Xiaomi sa objavil na portáli LetsGoDigital a ako môžeš vidieť, zariadenie skutočne disponuje plnohodnotným displejom na celej prednej strane. Ale čo má znamenať ten „nádor“ na vrchu? Túto nevkusnosť by sme mohli nazvať ako prevrátený výrez, ktorý Xiaomi vytlačilo z displeja na vonkajšiu stranu. Ako môžeš vidieť, zariadenie by malo dvojitú prednú kameru, čo je však veľmi malý benefit za to, ako hrozne vyzerá. Dúfajme len, že tento únik nie je reálny, pretože ak by bol, toto zariadenie od Xiaomi by mohlo hrdo nosiť prívlastok „Fiat Multipla medzi smartfónmi.“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom