Potom, čo Apple odkúpil aplikáciu Dark Sky pre predpoveď počasia, používateľom Androidu zostáva už len chvíľa, aby si našli vhodnú náhradu. Tou by mohla byť aplikácia AccuWeather, ktorá po novom predstavuje minútovú predpoveď počasia.

Portál AndroidPolice aktuálne upozornil na novinky, ktoré sa udiali v segmente aplikácií určených na predpoveď počasia. Ešte začiatkom júla portál The Verge upozornil na fakt, že aplikácia Dark Sky, ktorá bola odkúpená Applom, sa stane exkluzívnou len pre iOS zariadenia a pre majiteľov Androidov bude k dispozíciu už len do 1. augusta.

Aplikácia AccuWeather sa výrazne mení

Konkurencia si je tak vedomá faktu, že používatelia Androidu si budú hľadať za populárnu aplikáciu určenú na predpoveď počasia vhodnú náhradu. Výnimkou nie je ani spoločnosť AccuWeather, ktorej vývojári aktuálne pracujú na novom dizajne, nových ikonách, natívnejšom kóde, prepracovanejších možnostiach prispôsobenia, tmavom režime či hodinovej predpovedi počasia minútu po minúte.

Aktuálne by už aplikácia mala byť dostupná v Obchode Play, no zmien sú si vedomí aj používatelia beta verzie aplikácie, kde sa uvedené novinky testovali posledné tri mesiace.

Pri prvom otvorení aplikácie privíta používateľa upravené logo a úvod k zmenám, ktorý ho prevedie všetkými novinkami. AccuWeather sa teraz spolieha na spodnú navigačnú lištu, ktorá poskytuje rýchly prístup k rôznym druhom predpovedí či k radarom.

Patentovaná funkcionalita minútovej predpovede

Používateľ si v nastaveniach aplikácie môže vybrať predvolenú svetlú, tmavú alebo čiernu tému, alebo ju ponechať na systémové nastavenie témy. Azda najlepšou a najvýraznejšou novinkou je patentovaná funkcionalita MinuteCast, ktorá sa nachádza priamo na domovskej obrazovke aplikácie vo forme kruhového zobrazenia.

Toto zobrazenie ukazuje okamžitý prehľad zrážok počas nasledujúcich 60 minút spolu s ostatnými ukazovateľmi. Na funkcionalitu je možné aj kliknúť, pričom sa zobrazia podrobnejšie informácie v rámci minútovej predpovede na najbližšie 2 hodiny. Ide o naozaj výbornú funkcionalitu, ktorá dokáže v reálnom čase poukázať na možné zmeny v počasí.

Celkovo sa tak aplikácia oproti starej verzii posunula výrazne vpred, pôsobí lepším a modernejším dojmom. Ako bolo uvedené vyššie, nová verzia aplikácie AccuWeather sa postupne presúva do Obchodu Play. Ak sa ti nechce čakať, môžeš sa zapojiť do beta testovania aplikácie, alebo si ju stiahnuť prostredníctvom servera APK Mirror.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom