Pri návšteve internetu sa s reklamami stretávame prakticky neustále a nevyhneme sa im ani na obľúbených weboch. Niektoré portály ich však zobrazujú v nadmernom množstve a v rôznych formách, čo sa už však nepáči ani Googlu, ktorý sa proti takýmto praktikám rozhodol zakročiť. Prehliadač Chrome prinesie vo verzii 71 možnosť, ktorá zablokuje všetky reklamy na webových stránkach, ak ich prevádzkovateľ do 30 dní neodstráni.

Internet je plný rôznych zákutí, no každá jeho časť obsahuje aj reklamy. Vizuálne propagácie tovaru či služieb nájdeme na každej webovej stránke, ktorá sa týmto spôsobom snaží zarobiť. Aj samotný Google získava nemalé peniaze práve vďaka reklamám, no teraz berie ohľad aj na používateľov jeho Chromu.

Google zakročí proti agresívnym reklamám

Príliš nevhodné zobrazovanie reklám má byť pasé už v pripravovanej verzii Chrome v71, ktorý príde v budúcom mesiaci. Vyskakovacie okná, falošné systémové správy, návnady do podozrivých súťaží a ďalšie spôsoby reklám majú byť eliminované ich zablokovaním. Majiteľ webu bude po nahlásení najprv upozornený, aby otravné reklamy odstránil. Pokiaľ tak nespraví do 30 dní, Google Chrome v71 ich na stránke všetky zablokuje, a to bez ohľadu na to, či sú, alebo nie sú agresívne. Tento populárny prehliadač sa snaží riešiť problémy s otravnými reklamami už dlhý čas.

Nenechaj si ujsť
Mobilný Google Chrome mení minimálne požiadavky, ktoré ovplyvnia 32 miliónov zariadení

Ešte pred pár mesiacmi vyrukoval Google s funkciou, ktorá mala blokovať vyskakovacie okná, aby sa tak predišlo otváraniu nevhodných reklám. Ďalší krok v boji proti tomuto otravnému obsahu tak môže prinútiť prevádzkovateľov webov, aby začali s odstraňovaním rôznych foriem reklamy. Navyše môžu prísť tiež o časť svojich príjmov, ktoré im zabezpečuje práve reklama. Google Chrome bude mať túto novú možnosť aktívnu, no používateľ si ju môže podľa svojho uváženia kedykoľvek vypnúť. Potom však pri návšteve webov nebude prehliadač Chrome blokovať žiadne reklamy, ktoré tak behom chvíle môžu „zasypať“ obrazovku počítača.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom