banner-redmi-4a
HMD Global je nová spoločnosť, ktorá má licenciu na vydávanie smartfónov pod značkou Nokia. Možno ste postrehli, že tento mesiac sme sa dočkali prvých telefónov od tejto spoločnosti, a to Nokie 150 a 150 Dual. Ide však o klasické tlačítkové telefóny a nami očakávané smartfóny uvidíme až koncom februára na MWC 2017. 

Prvé smartfóny teda uvidíme približne o tri mesiace, no HMD Global má toho v pláne oveľa viac. Podľa informácií totižto spolupracuje s taiwanskými dodávateľskými spoločnosťami kvôli predstaveniu ďalších štyroch Nokia smartfónov medzi druhým a tretím kvartálom budúceho roka. Podľa zdrojov majú mať tieto smartfóny veľkosti displejov v rozmedzí 5 až 5.7 palcov a rozlíšenia WQHD alebo FullHD. Dodávateľmi displejov by mali byť LG Display, Century Technology (CTC) a Innolux. Foxconn a FIH Mobile sa zas postarajú o výrobu.

Microsoft Lumia 950 XL môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Náčrt Nokie D1C mid-range

Náčrt Nokie D1C mid-range

zdroj fotografie: Gizmochina

HMD Global zatiaľ nepotvrdilo, aké smartfóny predstaví, no očakávame Nokiu D1C, ktorá má prísť v dvoch verziách líšiac sa veľkosťou displeja, fotoaparátom a pamäťou. Druhým smartfónom s horšou výbavou by mala byť Nokia E1.

TIP: Prvý budúcoročný Android smartfón od legendárnej Nokie má stáť menej ako 150 €

Nokia E1

Nokia E1

zdroj fotografie: Gizmochina

Medzi ďalšie kúsky, ktoré by mohli byť predstavené, sa radí Nokia C1 s duálnym fotoaparátom a Nokia Z2 Plus. Avšak, kým C1 je zatiaľ len render, Z2 Plus vyzerá byť reálnejšia, keďže sa objavila v známom benchmarku Geekbench.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom