banner-pixel
Fínska Nokia v rokoch minulých patrila medzi najzvučnejšie mená v priemysle s mobilnými telefónmi. V modernej dobe sa jej však nepodarilo preraziť, no budúci rok to skúsi znova. Na jej oficiálny návrat čakajú milióny fanúšikov z celého sveta, rovnako ako aj na jej prvý Android smartfón.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O prichádzajúcom Android smartfóne od Nokie sa toho popísalo už veľa. Teraz už však vieme, že Nokia takýto naozaj pripravuje a oficiálne ho uvidíme už budúci rok. Pod záštitou spoločnosti HDM Global má byť novinka od Nokie predstavená už vo februári budúceho roka, pravdepodobne na MWC 2017, ktoré sa každoročne koná v Barcelone. Podľa všetkých dostupných informácií bude prvý Android smartfón od Nokie spadať do mid-range kategórie. Taktiež sa očakáva, že Nokia zvolí agresívnu cenovú politiku, aby sa opäť čo najrýchlejšie spopularizovala.

Údajná Nokia D1C má prísť v dvoch veľkostných verziách – 5″ a 5,5″. Drahší z dvojice bude vybavený 3 GB RAM pamäťou, FullHD displejom aj 13 MPx fotoaparátom. Jeho cena nemá presiahnuť hranicu 190 €. Menší a lacnejší model ponúkne 2 GB RAM pamäť či 5″ FullHD displej. Cenovka sa má zastaviť tesne pod 145 €. Obe verzie pravdepodobne dostanú Qualcomm Snapdragon 430 procesor s taktom 1,4 GHz a grafickým akcelerátorom Adreno 505. Chýbať nebude ani najnovší Android 7.0 Nougat a minimálne 16 GB vnútornej pamäte.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
64%
Chcem to
8%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
11%
Neznášam to
3%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]