banner-nubia-z11
O tom, aké smartfóny nás zaplavia v budúcom roku sa špekuluje už dlhšiu dobu a predstavu nám môže upresniť aj nový model Nokia Z2 Plus, ktorý sa prvýkrát objavil v benchmarku Geekbench. Ten nám prezradil viac aj o jej špecifikáciách, za ktoré sa novinka vôbec nebude musieť hanbiť.

Len nedávno sme vás informovali o pripravovaných modeloch C1 a P od fínskej Nokie, ktorá chystá svoj veľký návrat do sveta smartfónov už budúci rok. Teraz prišli ďalšie správy o ďalšom modeli, ktorý bol dokonca otestovaný aj v aplikácii Geekbench. Podľa výsledkov testov pôjde o high-end s úctyhodnou výbavou, do ktorej bude podľa označenia patriť aj procesor Snapdragon 820 a operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB. Výsledky testu hovoria sami za seba, keďže v skúške na jedno jadro získal smartfón 2156 bodov a pri multi-core teste až 5217 bodov.

nokia-z2-plus-geekbench
zdroj fotografie: Geekbench

TIP: Podľa nových únikov prinesie očakávaná vlajková loď Nokia P špičkový Snapdragon 835 a 6 GB RAM

Nová Nokia Z2 Plus dostane aj novší operačný systém Android vo verzii 6.0 Marshmallow. Podľa týchto prvotných informácií môžeme čakať predstavenie prvého modelu už čoskoro, pravdepodobne v Číne, keďže Nokia bude teraz pod záštitou spoločnosti HMD. Tá plánuje predstaviť až dva smartfóny s displejom o veľkosti 5,2″ a 5,5″. Väčší z dvojice dostane aj vysoké 2K rozlíšenie. Dá sa očakávať, že výrobca využije v novinkách procesor Snapdragon 820, no nebolo by prekvapením, ak by zvolil novšiu 821-ku a veľkosť operačnej pamäte RAM sa bude pohybovať na úrovni 4 až 6 GB, čo je dosť slušná hodnota.

zdroj fotografií: Gizmochina

V spojení v Nokiou sa mnohým vybaví aj optika fotoaparátov Carl Zeiss, ktorá by nemala chýbať ani v pripravovaných smartfónoch. Na trh by sa novinky mali dostať už v Q1 budúceho roka. Podľa uniknutých fotiek využije výrobca pri ich výrobe hliníkovú konštrukciu s podobným dizajnom antén, ako sme mohli vidieť pri najnovších iPhonoch či Meizu smartfónoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom