banner-nubia-z11Výrobca smartfónov značky Nokia, spoločnosť HMD Global, dnes nečakane predstavila nový telefón. Nejde však o žiadny high-end smartfón, ale klasický tlačítkový telefón, od ktorých Nokia, ako jedna z mála, stále neupustila.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O špecifikáciách mobilov tohto typu sa toho nedá povedať veľa, a tak spomenieme aspoň tie hlavné. Displej Nokie 150 dostal uhlopriečku 2,4-palcov, fotoaparát nízke VGA rozlíšenie (640 x 480 pixelov) a batéria solídnu 22-hodinovú výdrž. Cena bola stanovená len na 24 €, takže ako záložný telefón poslúži určite perfektne. Špecifikáciami je veľmi podobná Nokii 216 predstavenej v septembri, čo bolo posledné zariadenie Nokie pod vlastníctvom Microsoftu.

Nokia 216 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nokia-150

TIP: Prvý budúcoročný Android smartfón od legendárnej Nokie má stáť menej ako 150 €

Toto samozrejme nie je to, na čo sme dlhé mesiace čakali a prvé smartfóny s Androidom od Nokie po dlhej dobe uvidíme až po novom roku. CEO spoločnosti HMD v nedávnom rozhovore prezradil, že prvé Android smartfóny prídu v prvej polovici budúceho roka. Je teda veľká pravdepodobnosť, že sa tak stane na podujatí MWC 2017 v Barcelone, ktoré bude prebiehať na prelome februára a marca.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.