Ak si sa tešil, že si nový Need for Speed vychutnáš za herným volantom, máme pre teba zlú správu. John Wikberg, jeden z hlavných tvorcov hry, v nedávnom rozhovore pre Ulpesvill prezradil, že hra nebude spolupracovať so žiadnymi volantami, a to bez ohľadu na platformu. 

Zdá sa, že vývojári z herného štúdia Ghosts Games, ktoré stojí za závodnou sériou Need for Speed, nie sú veľkými fanúšikmi herných volantov. Už posledný diel z roku 2017 s podtitulom Payback pri uvedení na trh nepodporoval žiadne volanty a hráči mohli vozidlá ovládať výlučne pomocou ovládača alebo klávesnice. Pár týždňov po vydaní hra síce dostala podporu dodatočných periférií, išlo však len o dvojicu volantov od Logitechu – G29 a G920.

Rovnaký scenár sa, zdá sa, bude opakovať aj pri najnovšom diely série, ktorá sa na pulty predajní dostane už 8. novembra. Jeden z vedúcich vývojárov hry, John Wikberg, totiž nedávno potvrdil, že Need for Speed: Heat pri uvedení na trh nebude disponovať podporou pre žiadne volanty na PS4, Xbox One alebo PC, teda na všetky platformy, na ktorých hra bude vydaná. Či sa závodný titul dočká dodatočnej podpory rovnako, ako tomu bolo pri NFS Payback, Wikberg nekonkretizoval.

Prečítaj si aj
Najlepšie závodné hry pre tvoj smartfón

Dôraz na úpravy a policajné naháňačky

Okrem nemilej správy sme sa však v rozhovore mohli dozvedieť, že čerstvý diel série bude klásť veľký dôraz na úpravu nadupaných automobilov i policajné naháňačky. Zakúpené vozidlá bude aj tentokrát možné vylepšovať všetkými možnými spôsobmi, veľký význam bude mať napríklad voľba použitých pneumatík alebo pruženia. Každá voľba má podľa vývojárov zásadne meniť vzhľad i jazdné vlastnosti automobilu.

Ghosts Games / YouTube

Odhliadnuc od bohatých možností úprav má nový diel priniesť aj novinky v oblasti policajných naháňačiek. Ako informuje Polygon, striedanie dňa a noci bude mať veľký vplyv na správanie mužov zákona, ktorí majú byť v noci podstatne ostražitejší a zároveň agresívnejší.

Vývojári sa podľa všetkého snažia inšpirovať realizmom, zároveň sa však chcú udržať faktor zábavy na maxime. Naháňačky s políciou by tak nemali predstavovať otravnú rutinu, ako sa tomu stávalo v niektorých predchádzajúcich dieloch série.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP