Neustále súperiaci výrobcovia smartfónov z opačných krajín sveta sa aj tento rok rozhodli ohúriť fanúšikov ešte lepšími modelmi. Samsung tak predstavil nástupcu minuloročného Galaxy Note 8 rovnako ako Apple ukázal ďalšie pokolenie svojich iPhonov. V podmienkach pri každodennom používaní vyhovejú používateľovi všetky kúsky týchto spoločností, no iPhony predsa len za Galaxy Note 9 mierne zaostávajú.

Porovnaní vlajkových lodí Samsungu a Applu je každý rok viac než dosť. Ich účelom je poukázať na rozdielnosti týchto odlišných smartfónov, ktoré sa snažia zaujať vybranú skupinu zákazníkov. Obe firmy sa vyšvihli aj tento rok a ukázali svoje doteraz najlepšie modely, ktoré si ihneď získali pozornosť celého sveta. Rozlúsknuť otázku, ktorý z nich je lepší, je poriadne ťažkým orieškom, no aj na tento problém existuje riešenie v podobe testovania.

Dvaja rivali znova súperili v ďalšom testovaní

Nezisková organizácia Consumer Reports našla spôsob, akým oddeliť predsudky o týchto smartfónoch a zhodnotiť ich vlastnosti tak, aby bol vo výsledku jasný víťaz len jeden z nich. Ako Samsung, tak aj Apple urobil tento rok kúsok dobrej roboty a svoje novinky ešte viac zdokonalil, no dvojicu iPhonov nakoniec vytlačil v testoch práve smartfón z Kórei. Po chabom minuloročnom hodnotení výročnej „desiatky“ obstál teraz iPhone Xs a Xs Max o čosi lepšie a veľkým pozitívom je pre nich vylepšený fotoaparát, dlhšia výdrž batérie a ešte vyšší výkon.

Nenechaj si ujsť
iPhone Xs Max proti Samsung Galaxy Note 9 v rýchlostnom teste. Ktorý smartfón získal prestížny titul?

V porovnaní s Galaxy Note 9 však Apple smartfóny trocha zaostávajú v odolnosti, a to aj napriek tomu, že model Xs Max dokázal vydržať bez vážnejších následkov až 100 pádov z rôznych uhlov. Toto „mučenie“ si odnieslo len sklo konštrukcie, ktoré však u vlajkovej lode Samsungu ostalo nepoškodené a len s povrchovými škrabancami. V oboch prípadoch je však rozhodne dobré zaobstarať si kvalitný ochranný obal, ktorý smartfóny zachráni pri vážnych pádoch.

Pomalé nabíjanie nehrá iPhonom do kariet

Okrem odolnosti došlo aj na testovanie výdrže batérie, ktorá je u iPhonov často považovaná za „kameň úrazu“. K tomu si organizácia Consumer Reports zaobstarala naprogramovaného robota, ktorý vykonával počas niekoľkých desiatok hodín bežné úkony, podobne ako ostatní používatelia. Nechýbalo tak fotografovanie, prezeranie webu, navigácia a telefonáty. To všetko sa dialo pri maximálnom jase obrazovky. Vylepšenia batérie sa podpísali na dlhšej výdrži iPhonov, ktoré však stále predbieha Note 9-ka.

Ich najväčším nedostatkom však bolo nabíjanie, ktoré nie je kvôli pomalému adaptéru vôbec najrýchlejšie a aj v tomto smere si žezlo prevzala konkurencia od Samsungu. Testovanie neobišlo ani fotoaparáty, ktoré u iPhonu Xs a Xs Max zaznamenali viaceré zlepšenia. Vďaka nim tak dokážu vytvárať lepšie snímky ako Galaxy Note 9, no pri bežnom používaní sú rozdiely minimálne. Absolútnym víťazom testu organizácie Consumer Reports sa nakoniec stal Samsung Galaxy Note 9, ktorý si napriek pozitívam iPhonov dokázal udržať náskok a ukázal svoje najlepšie vlastnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom