Prví zákazníci už do rúk dostali svoj iPhone 14 v prevedeniach Plus, Pro aj Pro Max. Vyzerá to tak, že najobľúbenejšia je zatiaľ drahšia dvojica modelov 14 Pro a 14 Pro Max, o čom sme informovali v samostatnom článku.

Na povrch však neustále vychádzajú nové problémy, ktoré komplikujú používanie týchto drahých smartfónov. O niektorých sme v uplynulých dňoch písali, no doteraz najväčší sa objavil až včera večer.

Ako informuje MacRumors na základe informácií priamo od Apple, iPhone 14 Pro a 14 Pro Max majú tendenciu nezvládnuť prvé spustenie.

Nový iPhone nespustíš, po prvom štarte zamrzne

Včera kalifornský gigant priznal porážku a informoval, že eviduje problém, pri ktorom nie je možné úspešne spustiť nový iPhone 14 Pro ani 14 Pro Max.

Po prenesení dát zo staršieho iPhonu tieto vlajkové lode jednoducho zamrznú a prestanú s používateľom komunikovať. Apple však prostredníctvom portálu MacRumors informoval, že o probléme vie a vyšetrujeho ho.

V prípade zamrznutia na dlhšie ako 5 minút by si mal skúsiť telefón reštartovať. Týmto problémom môže byť postihnutý ktokoľvek, kto prenáša dáta z iCloudu alebo priamo zo staršieho iPhonu. U nás v redakcii však prenos súborov prebehol bez akýchkoľvek problémov.

Videá mali byť lepšie, než kedykoľvek predtým, sú katastrofálne

Niektorí používatelia sa zase sťažujú na problémy s natáčaním videa. Na TikToku sa vynorilo video, ktoré tento problém detailne zachytáva.

Pri natáčaní niektorí používatelia počujú klikajúci zvuk vychádzajúci zo šošovky fotoaparátu. Ten sprevádza katastrofálne vyzerajúca kvalita videa. Podľa všetkého by tento problém mal súvisieť s optickou stabilizáciou, no zatiaľ ide len o dohady a domnienky.

@lukemianiyt Alarming iPhone 14 Pro defect is causing concern among new users! Full video on my YouTube (link in bio)! #apple #iphone #iphone14promax #iphone14pro ♬ original sound – LukeMianiYT

Problém sa však objavuje len pri natáčaní cez aplikácie ako je Instagram, Snapchat alebo TikTok a netýka natívnej aplikácie fotoaparátu.

Ďalšie negatívne ohlasy

Vynorili sa aj informácie o tom, že Lightning konektor v nových iPhonoch 14 Pro a 14 Pro Max dosahuje maximálne prenosové rýchlosti len podľa certifikácie USB 2.0. Dôvod, prečo tomu tak je, nie je vôbec jasný, keďže iPad ponúkal Lightning port schopný dosiahnuť rýchlosť USB 3.0 už v roku 2015. Rozdiel medzi týmito dvomi certifikáciami je pritom obrovský, USB 3.0 je približne 10-krát rýchlejšie než USB 2.0.

Záloha bežného albumu s 300 fotkami na externý disk alebo „USB-čko“ sa tak v prípade nových iPhonov môže natiahnuť až na 30 minút, pokiaľ z nejakého dôvodu nemôžeš použiť bezdrôtový prenos. Viac o tomto probléme a o tom, ako ho vyriešiť, sa dočítaš v samostatnom článku.

Nový iPhone je pre Slováka aj tak ťažko dosiahnuteľný

Kúpa nového iPhonu nie je vôbec lacná záležitosť. Apple tento rok predstavil celkovo až 4 nové smartfóny a ich ceny mnohých postavili zo stoličky. Na českej verzii webu spoločnosti Picodi.com sa objavila zaujímavá analýza o tom, koľko dní musí Slovák odrobiť, aby si mohol kúpiť jeden z týchto nových telefónov.

Slovensko v nej dopadlo katastrofálne. Priemerný Slovák by musel ísť do práce 29,9 dní na to, aby mohol zaplatiť nový iPhone 14 Pro. Aj to len v prípade, ak by okrem telefónu nemal žiadne iné výdavky. Oproti dátam z minulého roka si Slováci pohoršili takmer o 2 dni.

Ak si chceš pozrieť koľko dní musíš odrobiť, aby si si mohol dovoliť ďalšie nové Apple produkty, určite sa pozri na náš samostatný článok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP