Predstavenie tohtoročných Apple smartfónov je síce naplánované až na september, no už teraz unikajú na svet ďalšie detaily o trojici nových modelov. Spoločnosť doteraz využívala zaužívané farebné prevedenia iPhonov, ktoré po pár mesiacov vylepšila červenými variantami. Už v septembri Apple svetu ukáže tri svoje nové iPhony, ktoré dostanú tiež zopár zbrusu nových farebných verzií.

Po predstavení nových smartfónov zvykol Apple v posledných rokoch rozšíriť svoju ponuku o pár mesiacov aj o krásny červený variant. Product (RED) však tento rok nemusí byť jedinou farebnou verziou, ktorá obohatí farebnú paletu nových iPhonov. Podľa spoľahlivého analytika, Ming-Chi Kua, ukáže Apple pri premiére tohtoročných modelov aj nové farebné varianty, ktoré prilákajú pozornosť zákazníkov. Zaujímavé koncepty takýchto iPhonov ukázal portál 9To5Mac.

Trojica iPhonov dostane nové farebné prevedenia

Dlhé roky sme sa u smartfónov Applu stretávali s veľmi podobnou dizajnovou stránkou, ktorú spoločnosť razantne zmenila v minulom roku predstavením výročného iPhonu X. Práve podobu tohto kúsku by si mali osvojiť tri nové modely, ktoré uvidíme už o niekoľko týždňov.

Keďže sa dizajn týchto noviniek od poslednej „desiatky“ výrazne líšiť zrejme nebude, môže Apple staviť na nové farebné prevedenia. S novou ponukou farieb tak bude možné jednoznačne rozoznať tie najnovšie iPhony. Analytik Ming-Chi Kuo predpokladá, že väčší z trojice so 6,5″ OLED displejom príde v čiernej, bielej a novej zlatej verzii.

Zobraziť celú galériu (1)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple k novým iPhonom konečne priloží príslušenstvo, po ktorom túžil celý technologický svet

Lacnejší iPhone so 6,1″ LCD panelom by mal podľa neho zasa dostať sivé, biele, modré, červené a oranžové prevedenie. Apple doteraz nikdy nepredstavil smartfón v oranžovej farbe, a tak sa používatelia museli spoliehať iba na rôzne fólie, či obaly. Rozšíriť svoju zaužívanú farebnú paletu iPhonov, ktoré zväčša prichádzali v čiernej, sivej a bielej verzii, môže spoločnosť už počas septembrovej udalosti.

Smartfónom s najširšou ponukou farebných možností bol naposledy iPhone 5C s plastovou konštrukciou. Jeho rôzne farebné prevedenia síce navonok pôsobili lákavo, no mnohých zákazníkov tento kúsok nezaujal.

Situácia však môže byť úplne iná pri tohtoročnej trojici nových modelov. OLED panel by mal dostať väčší iPhone X Plus so 6,5″ uhlopriečkou a vylepšený iPhone X s 5,8″ displejom. Apple však tento rok ukáže aj dostupnejší iPhone s LCD panelom. Ten by mal byť v porovnaní so zvyšnými dvoma modelmi lacnejší o niekoľko stoviek dolárov.

O podobe novej trojice smartfónov od Apple sa na internete špekuluje už niekoľko týždňov, pričom vznikli aj prvé makety zobrazujúce dizajn týchto noviniek. Viac detailov o ich výbave ako aj o farebných verziách sa však dozvieme už počas septembrovej premiéry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom