Hoci je predstavenie očakávanej línie smartfónov Pixel 4 ešte ďaleko, už teraz si prešli rozsiahlymi únikmi. Ten najnovší naznačuje dizajn a tiež prítomnosť neznámeho komponentu.

O najnovších únikoch informoval portál Gizmodo, keď zverejnil obrázky pochádzajúce od známeho leakstra Ice universe zo sociálnej siete Twitter. Tie zobrazujú predný ochranný panel displeja smartfónu, ktorým by mal byť Google Pixel 4. Môžeme teda vidieť, že v najnovších smartfónoch Google výrazne zredukuje bradu, no zároveň sa vzdá nevkusného výrezu, ktorý bol prítomný v Pixel 3 XL.

Zároveň hrubší horný rámik smartfónu odhaľuje nové skutočnosti. Ako píše portál 9to5Google, v hornom ráme si nájdu svoje miesto dva predné fotoaparáty a dlho očakávané senzory pre odomykanie smartfónu tvárou spolu s výrezom na slúchadlo. Zaujímavosťou je ale široký výrez v pravej časti horného rámu, ktorý bude miestom pre zatiaľ neznámy komponent.

Široký výrez naznačuje príchod nového komponentu

Podľa 9to5Google by mohlo ísť o senzor radaru takzvaného „Projektu Soli“. Tento projekt bol už skôr spájaný s líniou smartfónov Pixel 4 a malo by sa jednať o čokoľvek, čo súvisí s gestami napríklad pri šoférovaní. Hovorí sa tiež aj o nových spôsoboch interakcie s Google Asistentom. Tento široký výrez je patrný aj na renderoch známeho leakstra @OnLeaks, ktorý tvrdí, že zatiaľ nemá žiadne oficiálne stanovisko, ktorý by jeho prítomnosť v smartfóne objasňovalo.

Iné špekulácie zas hovoria o nových senzoroch, ktoré by mali priniesť funkciu True Tone Display známu z iPhonov. Presnejšie by malo ísť o senzory, ktoré snímajú okolité svetlo a jas, pričom sú schopné namerané hodnoty použiť pre správne nastavenie jasu displeja a prispôsobenie jeho farieb.

Ako je na prvý pohľad viditeľné, na zadnej strane chýba snímač odtlačkov prstov. Ten by mal byť nahradený, buď snímačom v displeji, alebo práve spomínanými senzormi Projektu Soli v širokom hornom výreze na pravej strane. Aká však bude skutočnosť, sa dozvieme možno až v októbri, kedy sa predstavenie noviniek línie Google Pixel 4 očakáva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom