Telekom rozdáva dáta, hollywoodske štúdiá začali kinohity premietať online, na komplikovanú situáciu vo svete nedávno reagoval a filmový YouTube kanál Filmy česky a zadarmo, ktorý bezplatne sprístupnil časť svojej knižnice. Ponuka titulov sa tento týždeň obohatí o ďalšie známe hity.

Filmový YouTube kanál Filmy česky a zadarmo vždy o 17:00 zverejní vybranú snímku, ktorá bude v rámci kanálu bezplatne dostupná po dobu 30. dní. Akcia je iniciatívou spoločnosti AQS za obmedzenie pohybu obyvateľstva a sprevádza ju slogan Doma seď a zachráň svet. Za projektom stojí filmový distribútor MagicBox

S bezplatným sprístupnením vybraných filmov začal český YouTube kanál 23. marca, kedy odomkol českú klasiku od režiséra Jana Hřebejka, Pelíšky. Ďalej nasledovali nemenej známe snímky v podobe Samotárov v hlavnej úlohy s Jiřím Macháčkem, komédia Grandhotel či úspešná športová dráma Fair Play.

Celkovo už je v rámci Filmy česky a zadarmo dostupná viac než desiatka slávnych i menej známych českých filmov, ktorých zoznam bude pribúdať aj v nasledujúcich dňoch. Tento týždeň sa napríklad filmoví fanúšikovia môžu tešiť na oscarový hit Kolja, dobovú komédiu Občanský prúkaz či ďalší veľký hit od režiséra Jana Hřebejka s názvom Musíme si pomáhat.

Celý zoznam filmových titulov spoločne s dátum ich bezplatného sprístupnenia nájdeš nižšie. Ak ťa niektorý z filmov zaujal, v rámci kanála ho bezplatne spustíš 30 dní od uvedeného dátumu.

Ponuka filmov sa však netýka výlučne českých kúskov a siaha podstatne ďalej. K dispozícii sú zadarmo aj známe americké hity, napríklad akčný film s Markom Wahlberom Na život a na smrť, nedávny triler Pod vodou či jeden z najlepšie hodnotených filmov histórie Mesto Bohov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom