Koronavírus masívne zasiahol aj svet kinematografie. Fanúšikovia filmov sa však tejto situácii veľmi rýchlo prispôsobili a online požičiavanie filmov zažíva v posledných dňoch rekordné čísla, informuje IndieWire.

Kvôli aktuálne zúriacej pandémii museli všetky veľké, ale aj menšie filmové štúdiá prerušiť natáčanie filmov. So zavretými kinosálami po celom svete sa tiež odložili všetky premiéry, ktoré mali v týchto dňoch dobývať filmové plátna.

Niektorí fanúšikovia si však nestihli pozrieť novinky, ktoré mali svoju premiéru tesne pred zatvorením sál, preto hľadajú alternatívy, ako si môžu svoj obľúbený film pozrieť z pohodlia domova.

FonTech

Mnohé platformy ponúkajú takzvaný prenájom filmov, kedy si za film zaplatíš čiastku podobnú tej, ktorú by si zaplatil za lístok do kina. Tá sa odvíja podľa toho, či ide o novinku, alebo o film, ktorý sa premieta už niekoľko týždňov či mesiacov.

V aplikácii iTunes môžeš začať pozerať vypožičaný film do 30 dní od požičania. Akonáhle začneš film pozerať, začne plynúť 48 hodinová doba, po ktorej sa film automaticky zmaže z knižnice. Rovnaký princíp požičiavania filmov funguje aj na platforme Amazon, informuje LifeWire.

Z rebríčkov najpopulárnejších filmov posledných dní na týchto dvoch platformách jasne vyplýva, že ľudia majú záujem práve o novinky, ktoré vyšli pár dní pred vypuknutím pandémie. Na oboch platformách sa v prvej desiatke nachádza novinka Bloodshot s Vinom Dieselom, ďalej animák Onward, ale darí sa aj staršiemu filmu Jumanji: The Next Level. Zoznam všetkých filmov v prvej desiatke spolu s cenami za požičanie si môžeš pozrieť nižšie.

iTunes
 1. 1917 
 2. Onward 
 3. Birds of Prey 
 4. Bloodshot 
 5. The Gentlemen 
 6. Jumanji: The Next Level 
 7. The Fittest 
 8. Dolittle 
 9. Contagion 
 10. The Way Back 
Amazon Prime
 1. Bloodshot
 2. Jumanji: The Next Level
 3. Knives Out
 4. The Greatest Showman
 5. Bombshell
 6. Onward
 7. Midway
 8. Uncut Gems
 9. Star Wars: The Rise of Skywalker
 10. Frozen 2

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom