Japonská spoločnosť Sony včera odvysielala nový diel svojej akcie State of Play. Kým pred dvomI týždňami sa pozornosť sústredila na chystanú samurajskú exkluzivitu Ghost of Tsushima, najnovšie sa o slovo prihlásila pre mnohých  najočakávanejšia hier roka, The Last of Us 2.

V rozsiahlom 25 minútovom videu, ktoré nájdeš nižšie, riaditeľ hry Neil Druckmann priblížil mechaniky hry, opísal herné prostredia i motívy hlavných postáv.

Pokračovanie bude vo veľkom založené na pôvodnej hrateľnosti, očakávať teda môžeme tiché zakrádanie za nepriateľov a ich postupnú likvidáciu. Zdá sa, že tvorcovia v oblasti brutality išli ešte ďalej ako pôvodnom diely, v novom videu sa totiž brutalitou nešetrí a opäť ponúka krvavú likvidáciu nepriateľov.

Prečítaj si tiež
Tvorcovia pri The Last of Us 2 mysleli úplne na všetko. Priprav sa na dychberúcu hru generácie

Nové gameplay video zároveň ukázalo aj množstvo noviniek. Ellie môže po novom nepriateľov schmatnúť a držať ich ako rukojemníkov, dokáže plávať i plaviť sa na lodi. Priblížený bol tiež pokročilý systém výroby smrtiacich hračiek, medzi ktorými opäť nechýbajú jednoduché bomby.

Odhalená ukážka odľahčuje napätú atmosféru šikovným product placementom, keďže vo videu môžeme vidieť postavu hrajúcu Hotline Miami na PlayStation Vita. Podobnú situáciu sme mohli vidieť aj v predchádzajúcom titule od Naughty Dog – Uncharted 4, kde cameo pre zmenu patrilo Crashovi Bandicootovi. Odhliadnuc od tejto situácie však krutý svet The Last of Us 2 veľa dôvodov na úsmev neprinesie.

Hra bude disponovať jedným z najväčších prostredí, aké Naughty Dog kedy vytvorili, rozľahlý svet ponúkne viacero možností ako likvidovať nepriateľov, prípadne sa im úplne vyhnúť. Hra ponúkne len minimum značiek a usmernení, ako detailne hráč svet s Ellie objaví preto bude záležať čisto na jeho zvedavosti. Tvorcovia priznali, že niektoré oblasti nemusí Ellie pri napredovaní príbehom vôbec objaviť.

Obrovský dôraz bude opäť kladený na dejovú líniu, aj po rozsiahlych únikoch informácií tvorcovia zostávajú skúpi na detaily a nabádajú hráčov, aby si spoilermi nekazili herný zážitok. Príbeh Druckmann opisuje ako náročný a veľmi temný.

Vydanie The Last of Us 2 je naplánované na 19. júna, hra vychádza exkluzívne na konzolu PlayStation 4.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP