Štúdio Sucker Punch sa po dvoch rokoch konečne pochválilo novými zábermi pripravovanej open-world exkluzivity Ghost of Tsushima. Takmer 20 minútové video odhalilo nové mechaniky súbojov i možnosti v hre. Zároveň jasne ukázalo, že súčasná konzolová generácia ešte nepatrí do starého železa.

Brutálne súboje

Ghost of Tsushima, jedna z posledných exkluzivít na PlayStation 4, ku nám príde už za dva mesiace. Nastal teda čas, aby sa vývojári podelili o nové zábery a naplno rozbehli marketingovú kampaň k hre.

V rámci včerajšej akcie State of Play, pravidelnej predvádzačky herných titulov pod značkou Sony, bolo fanúšikom odprezentované 18 minútové gameplay video zamerané na prieskum, nenápadný postup a súbojový systém v hre. Nové video potvrdilo, že Ghost of Tsushima bude vo veľkom kombinovať stealth akciu s priamymi súbojmi. Tvorcovia sa pri vývoji vo veľkom inšpirovali samurajskými filmami a akciu opisujú ako rýchlu a údernú.

Nepriateľov hlavný hrdina dokáže zlikvidovať efektívnymi rýchlymi údermi nabrúsenej katany, k slovu sa však dostane aj luk a ďalšie typy zbraní. Súbojový systém bude brutálny, animácie nešetria na odseknutých končatinách i litroch krvi.

Prečítaj si aj
Dychberúca grafika, ktorá ťa nechá v nemom úžase. Predstavili úplne nový Unreal Engine 5

Rozľahlý svet plný skrytých pokladov

Tvorcovia už dávnejšie avizovali, že otvorený svet neplánujú prepchať ikonami a veľký dôraz bude kladený na intuitívne objavovanie. Hra bude pri nasmerovaní pomáhať len v najzákladnejších smeroch, ďalej sa hráč bude musieť orientovať pomocou monumentov a špecifických bodov vo svete.

Pomoc pri orientácii podľa The Verge poskytne prúdenie vetru, ktoré v prípade potreby možno využiť. Skryté poklady a body záujmu naopak pomôžu odhaliť divoké zvieratá či dym stúpajúci k oblohe.

Herné prostredie bude rozmanité, tvorcovia kládli veľký dôraz na zachovanie typických prvkov historického Japonska. V hre preto nájdeš bambusové lesy, vysoké hory, typické stredoveké dedinky i veľkolepé paláce. Dôraz bude tiež kladený na zbieranie surovín a výrobu či vylepšenie vybavenia.

Pocta samurajským klasikám

Ghost of Tsushima bude samurajským titulom telom i dušou. Svedčí o tom nielen možnosť kompletného japonského dabingu, ale tiež nová informácia o tom, že hru si budú môcť fanúšikovia zahrať aj v čiernobielom režime. To poteší predovšetkým milovníkov samurajských filmových klasík ako Samurai Assassin či Harakiri.

 

Aj vďaka týmto drobnostiam je jasne vidieť, že vývojári sa s témou stopercentne stotožnili a sú pripravení naservírovať hráčom nezabudnuteľné samurajské dobrodružstvo. Vydanie hry je naplánované na 17. júla exkluzívne pre konzolu PlayStation 4. Ghost of Tsushima bude u nás dostupný aj českými titulkami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom