Mozila Firefox vo verzii 75 prichádza s používateľskými aj bezpečnostnými vylepšeniami.

V najnovšom Firefoxe je najväčšou novinkou zjednodušenie vyhľadávania pomocou panelu, v ktorom sa nachádza webová adresa. Po kliknutí naň, alebo aj pomocou klávesovej skratky CTRL+L, udrie do očí zmena veľkosti panelu, jeho písma a vystúpenie panelu do popredia. Ponúkne najpopulárnejšie a najviac navštevované stránky.

Ďalšia funkcia týkajúca sa často navštevovaných stránok ťa určite poteší, ak potrebuješ mať otvorených množstvo okien a chceš prejsť na jedno z nich bez dlhého hľadania, kde sa nachádza. Po vpísaní názvu stránky, na ktorú sa chceš prepnúť, sa na ňu dostaneš jedným klikom.

Inteligentnejšie vyhľadávanie

Firefox 75 a jeho panel môžeme použiť aj pre vyhľadávanie fráz, ktoré funguje na vyhľadávaní Google. Stačí začať písať prvé písmená, či slovo a automaticky tučným písmom zvýrazní populárne frázy, ktoré možno hľadáš, rovnako ako to poznáme z Googlu.

Bezpečnosť

Kliknutím na znak štítu sa zobrazia informácie o bezpečnostných prvkoch navštevovanej stránky. Zobrazuje povolené, zablokované a nenájdené prvky. Rozšírenú ochranu je možné jedným klikom vypnúť, poprípade v nastaveniach zmeniť na prísnu či nastaviť ochranu podľa seba.

Mozilla sľubuje aj vylepšenie výkonu prehliadača vo Windowse a zjednodušila proces inštalovania v Linuxe, keďže Firefox je k dispozícii vo Flatpak.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom