Vývojárske štúdio TeslaCoil výrazne nevylepšilo svoj launcher pre Android smartfóny od poslednej veľkej aktualizácie na verziu 6.0. Do Obchodu Play však teraz prichádza novšia verzia, ktorá prináša niekoľko úprav a dve nové možnosti. Update na Nova Launcher 6.1 ponúka používateľom nový tmavý režim a vylepšené počítadlo notifikácií pre aplikácie.

Hoci nie je nový Nova Launcher v6.1 veľkou aktualizáciou, prináša niekoľko užitočných zmien. Po vzore Googlu tak prichádza podpora tmavého režimu pre kartu noviniek Google Discover aj do tejto aplikácie. Používateľ má v nastaveniach celkovo tri možnosti, z ktorých si môže vybrať režim Light, Dark a Follow Night Mode. K aktivácii tmavého režimu je potrebné stiahnuť aj aplikáciu Google Now Companion, informovalo fórum XDA-Developers.

Pribudlo aj vylepšené zobrazovanie notifikácií

Ďalšou užitočnou „fičúrou“ je plná podpora pre funkciu „Numeric Dots“, s ktorou launcher nahradil predošlé nepresné Android API. Pôvodný spôsob počítania notifikácií ukazoval používateľom nepresný počet pri nainštalovaných aplikáciách, informuje PhoneArena. Treba však podotknúť, že táto možnosť je dostupná pre prémiovú verziu launchera Nova Launcher Prime.

Nenechaj si ujsť
Týmto jednoduchým trikom spravíš z Gmailu ešte lepšieho klienta, ktorý ušetrí drahocenné miesto

Vývojári tak teraz zahrnuli funkciu pre počítanie notifikácií priamo do svojej aplikácie. Ide v podstate o upravenú verziu zobrazovania notifikácií pri aplikáciách ako v Androide 8.0 Oreo, no miesto bodiek môže používateľ vidieť celkový počet neprečítaných upozornení. K dispozícii je tiež ich náhľad, ktorý sa otvorí po dlhom podržaní prsta na ikone aplikácie.

Nova Launcher Prime
Nova Launcher Prime
Developer: TeslaCoil Software
Price: 5,25 €
Nova Launcher
Nova Launcher
Developer: TeslaCoil Software
Price: Free

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom