Google Mapy sú jednou z najpopulárnejších mapových služieb na svete. Disponujú širokou funkcionalitou a tak nečudo, že sa táto aplikácia stala neoddeliteľnou súčasťou každodenného života miliónov ľudí po celom svete. Ak si fanúšikom tejto premakanej služby, najnovšia funkcia ťa rozhodne poteší. O aktualite informoval portál Tom´s Guide.

Lepšia orientácia pre vodičov

Google Mapy začali v januári testovať vo svojej aplikácii mimoriadne praktickú funkciu. Oceniť by ju mali predovšetkým vodiči, ktorým pri šoférovaní zlepší pojem o svojom okolí a vytvorí akési záchytné body. Reč je o funkcii zobrazenia budov v 3D rozlíšení počas navigovania.

Zobrazenie budov v 3D je v Mapách k dispozícii už nejakú dobu v režime vrstiev, no postupne sa začala integrovať aj do procesu navigovania. Táto funkcia má pomôcť najmä šoférom pri lepšej orientácii a to obzvlášť v neznámych a väčších mestách. Mapy mu zobrazením 3D obrysov jednotlivých budov vytvoria akési záchytné body. Samozrejme, funkciu ocenia aj cyklisti, kolobežkári a v neposlednom rade chodci či turisti.

Pozitívne je, že už čoskoro by už mala byť implementácia tejto možnosti v plnom prúde a integrácia by sa mala týkať aj služby Android Auto. Toto nastavenie sa synchronizuje s prepojeným zariadením a to znamená, že ak túto funkciu zapneš alebo vypneš na svojom telefóne, to isté sa stane aj v Android Auto. Nemusíš tak riešiť prepínanie na displeji svojho auta a všetko vybavíš cez mobil.

Ako informoval známy leaker Assemble Debug na svojom profile sociálnej siete X, funkcia zobrazenia budov v 3D počas navigovania je už k dispozícii v beta verzii 125 a pridal aj screenshot tlačidla v nastaveniach.

Ako zapnúť funkciu v systéme Android a iOS

Hoci je funkcia zobrazenia budov v 3D počas navigovania dostupná len v beta verzii, rovnaký proces nastavenia bude platiť aj pre klasickú verziu. Mimochodom, úplná integrácia tejto možnosti sa očakáva v priebehu niekoľkých týždňov a je veľmi pravdepodobné, že ju budeš musieť nastaviť manuálne.

Po otvorení aplikácie klikni na fotku svojho profilu (ak si, samozrejme, prihlásený) v pravom hornom rohu a otvor ponuku Nastavenia. Prejdi do spodnej časti ponuky a nájdi možnosť „Nastavenia navigácie“. Po kliknutí prejdi zhruba do polovice tejto ponuky a nájdi sekciu „Zobrazenie mapy“. Pod nastavením farebnosti schémy sa nachádza (alebo už v dohľadnej dobe bude nachádzať) tlačidlo „Zobrazuj 3D budovy“.

AssembleDebug/X

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú