iOS 13 prišiel s množstvom noviniek a vylepšení, no jednu funkciu používatelia nevidia radi. V iOS 13.1 ťa zariadenie upozorní, ak v ňom budeš používať neoriginálny displej, oznámilo Apple vo svojej novej správe.

Aj keď sa v podstate nejedná o obmedzujúcu vlastnosť, vieme si predstaviť, že takáto správa by mohla niektorých ľudí otravovať. Apple začal s novou politikou, ako ľudí donútiť využívať autorizované servisy už pri obmedzeniach s batériou. Pri použití neoriginálnej batérie sa ti totiž nebudú zobrazovať niektoré informácie, ako je napríklad „zdravie“ batérie.

Zobraziť celú galériu (1)
Batéria iPhone 11 Pro Max je pripojená pomocou dvoch konektorov, čo však podľa iFixit má súvis s novým hardvérom pre jej monitorovanie. / Zdroj: iFixit

S novou verziou iOS iPhony detegujú aj originalitu displeja. V prípade, že vo svojom zariadení vymeníš displej za neoriginálny kus, prvé 4 dni ti bude vyskakovať upozornenie, že displej v tvojom zariadení nie je originálny. Po štyroch dňoch sa toto upozornenie na chvíľu stratí, no po 15 dňoch sa presunie do menu položky informácií o zariadení.

Ako píše portál GSMarena, zatiaľ nie je jasné, či sa táto „funkcia“ bude nachádzať vo všetkých iPhonoch s iOS 13.1, nakoľko vo svojej správe spomenul Apple iba najnovšie iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Gigant taktiež vydal zoznam, ktorý uvádza niektoré nedostatky spôsobené neoriginálnym displejom.

Zobraziť celú galériu (1)
Apple, správa zobrazujúca informáciu o neoriginálnom displeji

Apple preto odporúča svojim zákazníkom, aby využívali iba autorizované servisy, v ktorých technici používajú originálne príslušenstvo. Čo si myslíš o tomto prístupe Apple k samotným zákazníkom, ktorých v podstate obmedzuje pri zaobchádzaní s produktom, ktorý si zakúpili a teda je ich vlastníctvom?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom