Ako už vo svete smartfónov býva zvykom, tak stále dochádza k rôznym porovnaniam jednotlivých predstavených noviniek. Najnovšiu novinku Samsungu predstavuje Galaxy Note 9, ktorý bol predstavený 9. augusta. Práve Note 9 je v poslednom čase jedným z najčastejšie porovnávaných smartfónov.

K porovnaniu vlajkových lodí technologických gigantov, akými bez pochýb Apple a Samsung sú došlo už niekoľkokrát. Porovnávaná bola ich rýchlosť, kvalita fotiek a videí, či odolnosť voči vode. Dnešný test však bude o porovnaní toho, čo trápi nejedného užívateľa, teda ktorý smartfón je odolnejší voči pádom. S týmto testom prišiel YouTubový kanál PhoneBuff, ktorý je známy najmä testovaním rýchlosti jednotlivých smartfónov.

Prečítajte si tiež!
Porovnanie 1000 € smartfónov: Nový Samsung Galaxy Note 9 sa postavil proti iPhonu X

Simulovaný pád z viacerých uhlov

Pri testovaní, ktoré prebehlo v Kanade bol využitý profesionálny prístroj. Vďaka nemu došlo k presnejším a dôslednejším pádom ako pri testoch, ktoré boli vykonané ručne. Smartfóny prešli celkom štyrmi testami z výšky približne 1,5 m. Hneď pri prvom pokuse, v ktorom smartfóny padli na zadnú stranu došlo k rozbitiu krytu Note 9, pričom iPhonu sa nič nestalo.

Nasledovalo zhodenie na hranu, ktoré smartfónom až na pár škrabancov nespôsobilo závažné chyby. Je potrebné dodať, že viac škrabancov pribudlo opäť na Note 9. Pri treťom teste, v ktorom obe zariadenia padli priamo na prednú stranu displeja, došlo k popraskaniu ich obrazovky. Posledný test ukázal, že po piatich pádoch došlo k poškodeniu funkcií iPhonu. V poslednom porovnaní si viedol lepšie Note 9, ktorý prežil 10 pádov bez poškodenia základných funkcií. Celkovo napokon v teste zvíťazil iPhone X, no oba smartfóny si počínali veľmi slušne.

V teste by možno Note 9 obstál lepšie, ak by dostal sľubovanú odolnú vrstvu Gorilla Glass 6. Výrobcom je firma Corning, ktorá pri tomto skle zaručila, že zvládne až 15 pádov z výšky 1 m. Gorilla Glass 6 je zatiaľ najodolnejším sklom tejto firmy. Podľa výrobcov je 2X odolnejšie ako jej predchodca a poskytuje väčšiu mieru odolnosti.

Predpokladalo sa, že prvým smartfónom s novou generáciou ochranného skla bude práve Note 9. Samsung sa však nedočkal, nakoľko bolo prvé sklo tejto generácie vyrobené pre čínske Oppo. Note 9 sa tak musel uspokojiť s ochranným sklom Gorilla Glass 5, s ktorým sa podrobil aj tomuto testu odolnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú