Orange má vo svojej ponuke šesticu dátových Nonstop balíkov, v ktorých umožňuje využívať vybrané aplikácie bez toho, aby boli spotrebované predplatené dáta napríklad pri Go paušále. Jeden z balíkov však nepočítal so špecifickým predplatným v aplikácii hudby a zákazníkovi spotrebúval predplatené dáta. Operátor už o situácii informuje aj na svojom webe. Na problém upozornil redakciu FonTech.sk čitateľ a zákazník Orangeu.

Celý problém v tomto prípade spočíval v spotrebe dát, ktoré sa pri spomínaných Nonstop balíkoch nemajú prelínať s predplatenými dátami. Vybrané aplikácie v týchto dátových balíčkoch by mali klienti operátora využívať s neobmedzenými dátami bez toho, aby boli pri tom spotrebované predplatené dáta.

Orange zabudol na výnimku v dátovom Nonstop balíku

Streamovacia aplikácia Deezer je súčasťou balíka Nonstop Hudba za 6 € mesačne, pričom ten zahŕňa aj Spotify, Google Play Music, Apple Music a Tidal. Zákazníci s týmto balíkom môžu počúvať hudbu bez obmedzenia dát a spotrebované dáta im nemajú byť odpočítané z predplateného balíka. Podľa informácií nášho čitateľa však došlo k opačnej situácii v prípade aplikácie Deezer pri predplatnom programe Hi-Fi.

Deezer Hi-Fi je jeden z málo streamov, ktoré ponúkajú prehrávanie hudby s bezstratovou kvalitou, vo formáte FLAC a pri bitrate až 1411 kbps.

S takým bitratom sa spája aj vysoká spotreba dát, čo používateľ pocíti najmä pri dátovom pripojení. Orange v balíku Nonstop Hudba prehrávanie v aplikácii Deezer pri Hi-Fi kvalite nepodporoval, no ani o tom neinformoval zákazníkov včas.

Zobraziť celú galériu (1)
Freepik (Úprava redakcie)

Kvôli tomu boli spotrebované predplatené dáta aj v prípade nášho čitateľa, ktorý riešil problém reklamáciou v Orangei a s technickou podporou operátora. Aktuálne však nie je známe, či takýto problém zasiahol aj ďalších zákazníkov. Nakoľko operátor o výnimke používania Deezer Hi-Fi neinformoval, reklamácia bola uznaná.

Následne taktiež pozmenil informácie na svojom webe, kde pri aplikácii Deezer uvádza nasledovné: „Dátový balík nonstop neplatí pre aplikáciu Deezer v prípade využívania prehrávania v hi-fi kvalite“. S našimi otázkami sme sa obrátili na Orange, ktorý však do uzávierky článku neposkytol našej redakcii odpoveď. Článok budeme aktualizovať.

Ďakujeme za čitateľský tip.

Pošli nám TIP na článokOperátori