Orange má vo svojej ponuke šesticu dátových Nonstop balíkov, v ktorých umožňuje využívať vybrané aplikácie bez toho, aby boli spotrebované predplatené dáta napríklad pri Go paušále. Jeden z balíkov však nepočítal so špecifickým predplatným v aplikácii hudby a zákazníkovi spotrebúval predplatené dáta. Operátor už o situácii informuje aj na svojom webe. Na problém upozornil redakciu FonTech.sk čitateľ a zákazník Orangeu.

Celý problém v tomto prípade spočíval v spotrebe dát, ktoré sa pri spomínaných Nonstop balíkoch nemajú prelínať s predplatenými dátami. Vybrané aplikácie v týchto dátových balíčkoch by mali klienti operátora využívať s neobmedzenými dátami bez toho, aby boli pri tom spotrebované predplatené dáta.

Orange zabudol na výnimku v dátovom Nonstop balíku

Streamovacia aplikácia Deezer je súčasťou balíka Nonstop Hudba za 6 € mesačne, pričom ten zahŕňa aj Spotify, Google Play Music, Apple Music a Tidal. Zákazníci s týmto balíkom môžu počúvať hudbu bez obmedzenia dát a spotrebované dáta im nemajú byť odpočítané z predplateného balíka. Podľa informácií nášho čitateľa však došlo k opačnej situácii v prípade aplikácie Deezer pri predplatnom programe Hi-Fi.

Deezer Hi-Fi je jeden z málo streamov, ktoré ponúkajú prehrávanie hudby s bezstratovou kvalitou, vo formáte FLAC a pri bitrate až 1411 kbps.

S takým bitratom sa spája aj vysoká spotreba dát, čo používateľ pocíti najmä pri dátovom pripojení. Orange v balíku Nonstop Hudba prehrávanie v aplikácii Deezer pri Hi-Fi kvalite nepodporoval, no ani o tom neinformoval zákazníkov včas.

Zobraziť celú galériu (1)
Freepik (Úprava redakcie)

Kvôli tomu boli spotrebované predplatené dáta aj v prípade nášho čitateľa, ktorý riešil problém reklamáciou v Orangei a s technickou podporou operátora. Aktuálne však nie je známe, či takýto problém zasiahol aj ďalších zákazníkov. Nakoľko operátor o výnimke používania Deezer Hi-Fi neinformoval, reklamácia bola uznaná.

Následne taktiež pozmenil informácie na svojom webe, kde pri aplikácii Deezer uvádza nasledovné: „Dátový balík nonstop neplatí pre aplikáciu Deezer v prípade využívania prehrávania v hi-fi kvalite“. S našimi otázkami sme sa obrátili na Orange, ktorý však do uzávierky článku neposkytol našej redakcii odpoveď. Článok budeme aktualizovať.

Ďakujeme za čitateľský tip.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom