Fínsky výrobca smartfónov si za poslednú dekádu prešiel skutočne neľahkým obdobím. Okolnosti zapríčinili, že sa táto známa spoločnosť dokonca musela na čas vzdať svojich smartfónov, ktoré prešli do rúk Microsoftu. Po dlhom čase však Nokia ohlásila veľkolepý návrat a ukázala niekoľko skvelých noviniek, pričom k nim už čoskoro môže pribudnúť oživený model série „N“.

Nokia už nie je tým, čo bývala kedysi, pretože jej aktivity pod svoje krídla prevzala čínska spoločnosť HMD Global. Ani to však nezabránilo tomu, aby sa na svet dostávali ďalšie vydarené smartfóny pod jej značkou.

Nokia to zobrala útokom

Doteraz sme mohli vidieť predstavenia niekoľkých moderných modelov, ktoré sú už spriahnuté s obľúbeným Androidom. Popri nich však spoločnosť uviedla na trh aj vynovené legendy, z ktorých najznámejšia je rozhodne Nokia 3310. Tento „nezničiteľný“ telefón dostal svojho nástupcu, ktorý v sebe skĺbil čerstvý dizajn a novšie technológie. Ba čo viac, HMD Global dokonca ukázalo aj znovuzrodenú Nokiu 8110, ktorá pôvodne mala debut ešte v roku 1996.

Dočkáme sa ďalšej legendy?

Oživovanie starých, no legendárnych modelov značky rozhodne potešilo jej verných fanúšikov, ktorí sa však čoskoro môžu dočkať ďalšieho veľkého prekvapenia. Spoločnosť totiž na svojom profile na sociálnej sieti Weibo zaujímavú pozvánku s Nokiou N8. Zdá sa, že ide o pozvanie na odhalenie nového smartfónu, ktorým môže byť niektorý zo známych modelov N-línie. Dohady najprv hovorili aj o premiére očakávanej Nokie X6, no mohlo by ísť aj o dvojitý debut oboch smartfónov.

Nenechaj si ujsť
Špecifikácie tak dobré, až vzbudzujú pochybnosti. Nokia má chystať takéto monštrum

Nie je isté, či pôjde o nástupcu N8-ky, no práve tento kúsok by mohol byť tým správnym kandidátom. Nokia N8 bola svojho času skvelým multimediálnym nástrojom, ktorý si zamilovali mnohí používatelia. Tí by sa tak rozhodne potešili aj jej modernej verzii, ktorú by sme mohli vidieť na predstavení už o pár dní. Podľa všetkého sa premiéra zrejme odohrá do 2. mája v čínskom Pekingu. Zatiaľ však ostáva okolo tejto pozvánky rúško tajomstva, ktoré sa nám čoskoro odhalí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú